PoWtŚrCzPtSoNd
010203 0405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Udostępnij:

Dotyk Dźwięku - relacja

Piątek, 3 czerwca, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

To już za nami – pełen emocji, plenerowy koncert, wypełniony po brzegi muzycznymi hitami i pozytywną energią! Już po raz dziewiąty, kolejni, wspaniali artyści zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem” uświetnili Dni Dąbrowy Górniczej. 29 Maja w Parku Hallera zgromadzona publiczność mogła poczuć „Dotyk Dźwięk”.

 

W tym roku solo i w duetach zaprezentowali się wokaliści, którzy nigdy jeszcze nie występowali na dąbrowskiej scenie w Parku Hallera, a byli to: Martyna Wierzba, Katarzyna Szukalska, Renata Szczepaniak Pajor, Armand Perykietko, Anna Wereszczyńska i Daria Barszczyk.

 

Ci artyści reprezentowali przeróżne style muzyczne, od mocno brzmiących ballad po delikatną piosenkę włoską, a niewątpliwie sprzyjały temu wokalne zdolności zaproszonych gości. Obok sopranu brzmiał operowy tenor, a połączenie tych wszystkich głosów dawało wręcz piorunujący efekt w duetach. Występ Karoliny i Armanda to była istna gra kontrastów, które razem tworzyły harmonijną całość. W ten sposób przebój Renaty Przemyk „Nie mam żalu”, zyskał zupełnie nowe brzmienie w interpretacji wiceprezes Fundacji „Wygrajmy Razem” i wspomnianego pasjonata piosenki włoskiej. 

 

Najlepszym tego dowodem był również występ finałowy wszystkich śpiewaków, którzy wykonali przebój chóru Sound ‚N’ Grace pod tytułem „Dach”. Wszystkim wokalistom akompaniował zespól ECHOTOWN, który doskonale poradził sobie z tym zadaniem.

 

Na wspomnianej scenie nie mogło również zabraknąć dąbrowskich pasjonatów muzyki, min.: reprezentującej Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Niewidomych – Pauliny Fąfery, (uwielbiającej repertuar Natalii Oreiro, czyli aktorki wcielającej się w rolę przebojowej Milagros), której w chórkach towarzyszyli Karolina Żelichowska, Grzegorz Dowgiałło i Mariusz Trzeciak.

 

Wszystkim wymienionym powyżej artystom w duetach, towarzyszyli członkowie formacji „Mezalians Art” (Iwona Zięba, Karolina Żelichowska, Łukasz Baruch, Grzegorz Dowgiałło i Mariusz Trzeciak), którzy swoim występem otwarli IX „Dotyk Dźwięku” głośnym wykonaniem hitu „Nie zadzieraj nosa”. 

 

Było wspaniale, kolejny „Dotyk Dźwięku” już za rok. To będzie jubileusz, bo po raz dziesiąty. Wystąpią niewidomi i słabo widzący artyści, aby zaczarować kolejne Dni Dąbrowy Górniczej.

 

Źródło: Fundacja „Wygrajmy Razem”