PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Festiwal EtnoART

Wtorek, 31 maja, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Fundacja Godne Życie zaprasza 4 czerwca 2016 na Festiwal EtnoART- imprezę promującą kulturę folklorystyczną. Niezwykłe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.45 na boisku przy ZSO nr 2 (tzw. Szenwald) przy ul. Prusa 3 w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie połączone będzie z „Piknikiem w Grodzie Mieszka”.

 

Ile satysfakcji może dać samodzielne ulepienie glinianego naczynia? Czy da się zamienić starą deskę w dzieło sztuki? Czy wikliniarstwo jest naprawdę tak skomplikowane, jak może się wydawać? Odpowiedzi na te pytania możesz znaleźć w najbliższą sobotę w Gołonogu biorąc udział w Festiwalu EtnoART. Festiwal Fundacji Godne Życie połączony będzie z „Piknikiem w Grodzie Mieszka”. Współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 .

 

Festiwal EtnoART to przede wszystkim najrozmaitsze warsztaty rękodzieła. Decoupage, bibułkarstwo, scrapbooking, garncarstwo, filcowanie, malowanie na szkle to jedynie niektóre z przewidzianych warsztatów. Każdy uczestnik, będzie mógł zabrać ze sobą do domu niezwykłe arcydzieła, które stworzy podczas zajęć.

 

W ramach imprezy przewidziano także różnorodne zabawy, wyśmienite koncerty (wystąpią miedzy innymi Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska oraz Miejska Orkiestra Dęta) i zdumiewające pokazy ratownictwa czy Capoeiry. Na najmłodszych uczestników zabawy czekać będą emocjonujące gry i zabawy, zawody sportowe oraz trampolina.

 

W Grodzie Mieszka natomiast jest piknikiem rodzinnym, który przeniesie nas w czasy wczesnego średniowiecza. Na przeróżnych kramach odwiedzić będziemy mogli salę tortur i średniowiecznego kata, poznamy sekrety piśmiennictwa u bakalarza, skorzystamy ze średniowiecznych rozrywek i poznamy plebejskie gry i zabawy  oraz dowiemy się co Mieszko w kotle warzył.

 

Przy okazji skorzystać będzie można z bezpłatnego, specjalistycznego poradnictwa dietetyka klinicznego Joanny Wardengi oraz dokonać analizy składu naszego ciała.

 

Prezentujemy szczegółowy program atrakcji:

 

Koncerty i pokazy

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

Koncert Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej z Fundacji Wygrajmy Razem

Koncert uczniów i absolwentów ZSO nr 2

Pokaz ratowania ofiar wypadku

Pokaz Capoeiry

 

Warsztaty

Wikliniarstwo

Scprabooking

Garncarstwo

Decoupage

Filcowanie

Tworzenie biżuterii z tekstyliów

Motanie z siana

Malarstwo sztalugowe

 

Kramy

Co Mieszko w kotle warzył-kuchnia

U kata- sala tortur

U bakalarza- piśmiennictwo średniowieczne

Rozrywki średniowieczne -gry i zabawy plebejskie

Pokaz mody średniowiecznej

Konkursy wiedzy

 

Inne atrakcje

Gry i zabawy

Zawody sportowe

Trampolina

Poradnictwo dietetyczne

i wiele innych…

 

Udział w atrakcjach jest bezpłatny.

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Źródło: Fundacja Godn Życie