PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425 26272829
3031

Udostępnij:

Quiz Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Środa, 25 maja, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

27 maja obchodzony będzie Dzień Samorządu Terytorialnego, z tej okazji prowadzone przez Fundację Godne Życie Miejskie Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej organizuje Quiz Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

 

27 maja w Miejskim Centrum Informacji usytuowanym w CH Pogoria przy ul. Sobieskiego 6 w Dąbrowie Górniczej rusza Quiz Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Udział w konkursie można wziąć w dniach od 27 maja do 19 czerwca 2016 poprzez wypełnienie krótkiego testu w Miejskim Centrum Informacji lub przesłanie odpowiedzi drogą elektroniczną. Link do quizu online.


Quiz organizowany jest z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. "To wyjątkowe święto, zostało ustanowione na pamiątkę pierwszych wyborów samorządowych w Polsce z 27 maja 1990 roku. Reforma samorządowa to jedno z największych dokonań okresu transformacji. Jest to wyjątkowe osiągnięcie nie tylko działaczy aktywizujących lokalne społeczności, ale w szczególności mieszkańców miast, którzy są nieodłącznym elementem wspólnoty samorządowej. Z tej okazji chciałbym serdecznie zaprosić mieszkańców Dąbrowy Górniczej do udziału w naszej zabawie "- mówi Łukasz Kolber, wiceprezes Fundacji Godne Życie.

 

Udział w quizie może wziąć każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który ukończył 16 rok życia.

 

Test składa się z 8 pytań - 7 z nich stanowi pytania zamknięte, jednokrotnego wyboru. Ostatnie pytanie jest pytaniem otwartym. Ze względu na konieczność przemyślenia na nie odpowiedzi, jego treść została upubliczniona przed rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń. Brzmi ono następująco: Zaproponuj działania aktywizujące Dąbrowian do angażowania się w sprawy miasta.

 

Nagrodzone zostaną 3 osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytania testowe oraz udzielą najciekawszych odpowiedzi na pytanie otwarte. Zgłoszenia konkursowe oceniane będą przez Magdalenę Mike z Centrum Aktywności Obywatelskiej. Nagrodami w konkursie są unikalne publikacje książkowe na temat Dąbrowy Górniczej i jej historii. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma także pojedyncze zaproszenie na dowolny film (z wyjątkiem 3D), możliwe do zrealizowania w kinach sieci Helios.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na fanpage DG Miejskie Centrum Informacji w serwisie społecznościowym Facebook.
 

Zapraszamy do udziału w zabawie!

 

Źródło: Fundacja Godne Życie