PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
0910 1112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Dąbrowscy żeglarze pokazali klasę

Wtorek, 10 maja, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W miniony weekend 7-8 maja 2016 na wodach Zalewu Przeczyce rozegrane zostały regaty o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca zaliczane do Pucharu Śląska w klasie Omega Standard. Była to już druga, po regatach w Rybniku, edycja Pucharu Śląska 2016.

 

Na starcie stanęło jedenaście załóg z naszego regionu. O godzinie 11.00, pod masztem sygnałowym Klubu Żeglarskiego Zagłębie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie regat oraz podniesienie bandery.

 

Oprócz licznie zgromadzonych gości i kibiców w oficjalnym rozpoczęciu regat udział wziął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz władze Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w osobach Mariana Krupy i Jana Dudy.

 

Sędzią głównym regat był Marian Krupa a zgodnie z instrukcją żeglugi start do pierwszego wyścigu przewidziany był na godzinę 12.00

 

Sobotni dzień przywitał zawodników słoneczną pogodą, a rosnący z godziny na godzinę wiatr dawał nadzieje na dobre ściganie. Po zejściu na wodę okazało się, że wiatr jest mocno niestabilny i momentami dość porywisty.

 

W pierwszym dniu rozegrano pięć wyścigów. Warunki, jakie panowały na akwenie, patrząc na wyniki z tego dnia, najbardziej odpowiadały Jarkowi Cieślakowi z KlubuWodnego ENIF Częstochowa. Po bardzo dobrych startach trzy z pięciu wyścigów ukończył na miejscu pierwszym i tym samym został liderem regat.

 

Na miejscu drugim z dwoma jedynkami uplasowała się załoga Dariusza Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I a miejsce trzecie zajęła załoga ze sternikiem Przemysławem Wiśniewskim również z Częstochowy.

 

Po skończonych wyścigach na zawodników czekał ciepły posiłek a wieczorem zespół DRAKE umilał czas swoją szantową muzyką.

 

W drugim dniu zgodnie z instrukcja żeglugi miały być rozegrane tylko dwa wyścigi. Wiatr nie był już tak porywisty jak w pierwszym dniu. Był zdecydowanie słabszy, ale czasami zdarzały się mocniejsze podmuchy.

 

W tym dniu tempo na wodzie dyktował Dariusz Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I, który zdecydowanie wygrywa dwa wyścigi i tym samym wygrywa całe regaty.

 

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej regat zajmuje Jarosław Cieślak z Klubu Wodnego ENIF Częstochowa a miejsce trzecie Ireneusz Kurowski również z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I. Dąbrowscy żeglarze po raz kolejny pokazali swoją klasę.

 

Po wyścigach nastąpiło oficjale zakończenie regat a zwycięskie załogi otrzymały okazałe puchary, dyplomy i nagrody.

 

Zapraszamy na kolejne regaty Pucharu Śląska, które zostaną rozegrane na Jeziorze Goczałkowickim w dniach 14-15.05.2016 Bazą regat będzie Ośrodek Szkoleniowy Jachtklubu PTTK Pszczyna w Wiśle Wielkiej.

 

Źródło: Klub Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I.