PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728 2930

Udostępnij:

Fundacja ratuje starsze psiaki

Czwartek, 28 kwietnia, 2016, #Aktualności

W schroniskach w Polsce znajduje się ponad 100 tys. zwierząt. Część z nich spędziła za kratami wiele lat, są już starsze, ich szanse na adopcję maleją. A tak naprawdę to one najbardziej potrzebują kochającego właściciela, który odmieni ich los i pozwoli spędzić w szczęściu ostatnie lata życia. Właśnie takim psiakom jest poświęcona kampania #StarośćTeżRadość, którą rozpoczęła akcja Karmimy Psiaki.

 

Sześć wyjątkowych Psiaków z różnych rejonów Polski, które większość życia spędziły w zimnym schroniskowym boksie będzie łamać stereotypy na temat starości zwierząt. Każdy z nich ma swoją historię, zwykle tragiczną i smutną. Mimo zła, które spotkało je ze strony poprzednich właścicieli, nadal są ufne i czekają z nadzieją na nowy dom. Ich szanse na adopcję maleją z każdym dniem, bo ludzie dużo chętniej przygarniają szczeniaki lub ładne psy w średnim wieku. Jednak są jeszcze osoby które wierzą, że da się odmienić los staruszków.

 

Właśnie takim zwierzakom - starszym, przebywającym długo w schronisku, chcą pomagać twórcy kampanii społecznej #StarośćTeżRadość, organizowanej przez akcję Karmimy Psiaki. Projekt ma na celu promowanie adopcji starszych psów oraz udowodnienie, że są one równie wartościowe jak młode zwierzaki. Autorzy kampanii chcą edukować społeczeństwo, popularyzując historie adopcji starszych Psiaków i pokazując, że starszy nie znaczy gorszy. Chcą też pokazać, że przygarnięcie takiego czworonoga nie powoduje problemów, a wręcz daje właścicielowi i zwierzakowi wiele radości.

 

Kampania #StarośćTeżRadość rozpoczęła się 13 kwietnia i potrwa do końca maja. Bierze w niej udział 6 Psiaków z różnych regionów Polski, których historie będą prezentowane przez organizatorów w różnych kanałach social media.