PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
1415161718 1920
21222324252627
28293031

Udostępnij:

Rozpoczynamy IV edycję DBP

Piątek, 18 marca, 2016, #Współpraca z miastem, #Aktualności

Już w kwietniu mieszkańcy Dąbrowy Górniczej mogą złożyć projekty na zagospodarowanie swojej okolicy.

 

W terminie 11 kwietnia – 20 maja każdy mieszkaniec, który ukończył 16 rok życia może złożyć propozycję projektu w dzielnicy, w której mieszka (pobierz formularz).

 

W tegorocznej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego jest kilka zmian w porównaniu do lat ubiegłych (pobierz uchwałę).

 

Zmianie uległy zasady dotyczące weryfikacji projektów zgłaszanych na terenach jednostek organizacyjnych miasta. Wszystkie pomysły mieszkańców, dotyczące np. szkół, bibliotek, obiektów administrowanych przez OSP będą obligatoryjnie konsultowane przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Dąbrowa Górnicza. Dodany został również katalog projektów, które nie mogą być zgłaszane, np. zakładające sporządzenie wyłącznie projektu bądź planu przedsięwzięcia.

 

W tym roku uwzględniono propozycję wprowadzenia progu frekwencyjnego przy głosowaniu. Do realizacji przejdą te projekty, które osiągnęły co najmniej 5% próg poparcia mieszkańców dzielnicy biorących udział w głosowaniu.

 

Większość zasad jednak pozostała niezmienna. Obowiązkowo do projektu trzeba będzie dołączyć mapkę z lokalizacją oraz zgodę podmiotu posiadającego tytuł prawny do nieruchomości. W procedurze utrzymane zostało wyłączenie obszarów ogólnomiejskich, które z uwagi na swoje przeznaczenie mają zostać objęte innymi procesami konsultacyjnymi. Nie ulega zmianie liczba dzielnic - 35. Nie zmienił się również sześciodniowy termin głosowania.

 

Wszystkich mieszkańców, chętnych do złożenia własnego projektu Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej zaprasza na Sobotę PARTYcypacyjną, która odbędzie się w dniu 23 kwietnia (od godziny 9:00) w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6A. Podczas spotkania pracownicy Urzędu Miejskiego podpowiedzą, jak wypełnić wniosek, wycenić projekt czy opisać swój pomysł.

 

Szczegółowe informacje w sprawie Soboty PARTYcypacyjnej zamieszczone zostaną  na początku kwietnia.

 

Informujemy również, iż trwają prace nad stroną internetową, poświęconą IV edycji DBP. Już wkrótce wszystkie aktualności dotyczące tegorocznej edycji zamieszczane będa na nowej stronie.