PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
151617 18192021
22232425262728
29

Udostępnij:

Kraina Przyjaźni podczas ferii

Środa, 17 lutego, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Ferie w Krainie Przyjaźni, prowadzonej przez Stowarzyszenie Dar Serca trwają w najlepsze. W pierwszych dniach dzieci rozwijają swoje talenty i pasje, a także uczą się myślenia kreatywnego i niekonwencjonalnego.

 

Twórcze myślenie jest myśleniem nieszablonowym, nieschematycznym i niekonwencjonalnym. Cechuje je oryginalność i innowacyjność. Aby móc twórczo myśleć, potrzebna jest nam kreatywność. Stanowi ona jedną z najbardziej pożądanych cech w świecie, ale jest zarazem podstawową cechą człowieka (homo sapiens). Dlatego też priorytetem w Krainie Przyjaźni jest aktywnie i twórczo spędzać czas wolny z podopiecznymi. Ważna jest bowiem gimnastyka mózgu od najmłodszych lat dziecka. Aby stymulować jego kreatywność, nie trzeba naukowych technik, ale na każdym kroku należy pobudzać dzieci do myślenia i ćwiczyć twórcze myślenie poprzez zabawę i codzienne sytuacje. Najważniejsza jest inspiracja, myśl, pomysł na temat twórczej rozmowy, zadane wywrotnie pytanie. I tak było w Krainie Przyjaźni, najpierw w świetlicy a potem w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

W każdym dziecku drzemią wspaniałe możliwości, które należy odkryć w czasie wszechstronnie wspomagających rozwój, różnorodnych zajęć również artystycznych.
Priorytetem jest zapewnienie podopiecznym Krainy Przyjaźni fascynujących zajęć, miłej atmosfery oraz środowiska, w którym mogą odnosić sukcesy i cieszyć się z nich. Tworzenie ciepłej i miłej atmosfery, w której wychowankowie mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia.
Wychowawcy, instruktorzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje i doskonalą się, a ich praca jest na bieżąco monitorowana, więc oferowane zajęcia są najwyższej jakości. Wszystkie zajęcia prowadzone są według autorskich programów i dopasowane ściśle do grupy docelowej. Programy zajęć cechują się elastycznością i mogą być z łatwością dostosowane do potrzeb podopiecznych i ich zainteresowań.