PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405 0607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29

Udostępnij:

Konkurs grantowy Programu RITA

Piątek, 5 lutego, 2016, #Dotacje, #Aktualności

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków do konkursu grantowego programu RITA - Przemiany w regionie. Wnioski w edycji wiosennej można składać do 15 marca, do godziny 16.00.

 

Program RITA - Przemiany w regionie jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji (FED). Celem programu jest wsparcie demokratycznych i systemowych przemian w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej, poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem w tym zakresie, oraz udział w kształtowaniu nowych liderów i elit zdolnych do działania na rzecz demokracji, gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa obywatelskiego.

 

Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan. Dofinansowanie ze środków programu mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje powołane na podstawie umów państwo-kościół i może ono dotyczyć wyłącznie współpracy z podmiotami i osobami z ww. krajów.

 

Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie najlepszych projektów realizowanych wspólnie przez partnerów z Polski oraz z co najmniej jednego z krajów objętych programem. Projekty powinny przyczyniać się do przemian demokratycznych i systemowych w krajach objętych programem i poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem transformacji dotyczyć następujących sfer: problemy społeczne, socjalne; edukacja i wychowanie; rozwój przedsiębiorczości; dziedzictwo kulturowe; rozwój i wsparcie trzeciego sektora; rozwój i wsparcie samorządu lokalnego; rozwój niezależnych i nowoczesnych mediów.

 

Wysokość dofinansowania jednego projektu maksymalnie do 40.000 zł.

Minimalny wkład własny: 15% całej wartości projektu (w postaci wkładu finansowego, rzeczowego lub osobowego).

 

Harmonogram składania wniosków w 2016 roku:

  • edycja wiosenna - 15 marca 2016
  • edycja jesienna - 14 października 2016.

 

Wnioski należy składać wyłącznie poprzez generator (nie wymagamy wersji papierowych). Szczegóły dotyczące warunków ubiegania się o dotacje znajdują się regulaminie konkursu (w załączniku) oraz na stronie programu www.programRITA.org

 

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące zasad udziału w konkursie grantowym programu RITA – Przemiany w regionie. Przed zamknięciem naboru w edycji wiosennej otwartego konkursu odbędą się trzy spotkania:

  • 10 lutego, Łódź, godz. 13-15, Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO, 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73 w Łodzi, www.ferso.org
  • 12 lutego, Gdańsk, godz. 13-15, Krytyka Polityczna, Świetlica w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, (II piętro) w Gdańsku, www.krytykapolityczna.pl/kluby/trojmiasto
  • 2 marca, Warszawa, godz. 12-14, Fundacji Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11 w Warszawie, www.fed.org.pl

 

Prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w wybranym spotkaniu najpóźniej dzień przed jego terminem na adres rita@fed.org.pl (liczba miejsc ograniczona).