PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
1112131415 1617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Dzień Rodziny z Mikołajem

Piątek, 15 stycznia, 2016, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

4 grudnia 2015 r. Polskie Towarzystwo Kulturalne zorganizowało dla uczestników zajęć Klubu Młodych Zdobywców oraz ich rodziców coroczny Dzień Rodziny z Mikołajem w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Górniczej.

 

Przybyli wraz z dziećmi rodzice  mogli podziwiać zdobyte przez ich pociechy na zajęciach umiejętności. W świąteczny klimat wprowadziła uczestników imprezy angielska piosenka „Santa claus is coming to Town” w wykonaniu uczestników zajęć językowych. Dzieci uczęszczające na zajęcia gitarowe zaprezentowały swoje zdolności muzyczne, wykonując piosenkę "Pada śnieg".
Po części artystycznej przyszedł czas na coś dla ciała i tężyzny fizycznej – instruktorka aerobiku przeprowadziła krótki pokaz ćwiczeń wykonywanych podczas zajęć, w którym brały udział wszystkie dzieci oraz odważni rodzice.

 

Każdy chętny mały lub duży mógł również wziąć udział w zajęciach plastycznych, tworząc przeróżne ozdoby świąteczne czy też oddać się rozrywce - intelektualnej przy grach logicznych
i szachach lub sportowej przy hokeju stołowym i speed stacks". Pomocą służyli wychowawcy i wolontariusze prowadzący poszczególne stoiska. Na wszystkich zaproszonych czekał także poczęstunek w postaci domowych ciast.

 

Dodatkową atrakcją tegorocznej zabawy był świąteczny turniej rodzinny z nagrodami prowadzony przez bajkowo przebranych wolontariuszy. Każdy przy wejściu otrzymał gwiazdkę
w jednym z czterech świątecznych kolorów: zielonym, czerwonym, złotym lub srebrnym. Każdy kolor tworzył jedną drużynę biorącą udział w danej konkurencji. I tak rodziny mogły stoczyć „piernikową walkę” polegającą na jak najszybszym zjedzeniu piernika wiszącego na tasiemce, wziąć udział w zabawie z candy canes, ścigać się w tworzeniu jak najdłuższego łańcucha choinkowego czy też uczestniczyć w slalomie z „kulą śniegową”. 

 

Uwieńczeniem imprezy było przybycie wyczekiwanego gościa z Laponii, który obdarował każde dziecko paczką słodkości i z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Dzieci mają nadzieję na równie udaną zabawę w przyszłym roku, a już teraz zachęcają swoich kolegów do udziału w zajęciach Klubu Młodych Zdobywców.