PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28 293031

Udostępnij:

Ryzyko pod kontrolą - Gimnazjalne Grupy Liderów

Poniedziałek, 28 grudnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

To już koniec projektu "Ryzyko pod kontrolą - Gimnazjalne Grupy Liderów".

 

Od września do grudnia br Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog przeprowadziło łącznie 20 warsztatów dla uczniów Gimnazjów nr 9 i 10 w Dąbrowie Górniczej oraz nr 1 i 3 w Będzinie :

- zasad budowania zespołu i prawidłowej komunikacji,

- przeciwdziałania dyskryminacji i mowie nienawiści,

- asertywności i konstruktywnego rozwiązywania konfliktów,

- podstaw wolontariatu,

- podstaw mediacji rówieśniczych. 

 

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o zjawiskach ważnych społecznie - takich jak tolerancja, prawidłowa komunikacja, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów oraz na czym polega działalność woluntarystyczna. Ponadto- podnieśli swoje osobiste kompetencje interpersonalne - niezbędne do zbudowania zgranego zespołu, wspólnego wyznaczania celów, asertywnego zachowania się w różnych codziennych sytuacjach, a także - radzenia sobie ze stresem, presją i konfliktami w środowisku rówieśniczym. Uczniowie dowiedzieli się także, jak pasję, hobby można spożytkować dla społeczności lokalnej działając aktywnie w obrębie organizacji pozarządowych.

 

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali na zakończenie drobne upominki z Biura Rzecznika Praw Dziecka.

 

Odbyły się także warsztaty dla Wychowawców/Nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie.

 

Dla uczestników przygotowano materiały edukacyjne, które stowarzyszenie pozyskało z Biura Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Fundacji Dzieci Niczyje - plakaty z różnych akcji społecznych realizowanych przez Rzecznika Praw Dziecka m.in. "Odwaga ratuje życie", podręczniki do zajęć z młodzieżą pt. "Przychodzi uczeń do prawnika.." i broszury poświęcone tematyce mediacji wydane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a także scenariusze zajęć lekcyjnych z młodzieżą rekomendowane przez Fundację Dzieci Niczyje.  

 

Słodki poczęstunek zapewniły Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Mieszko" S.A. z Raciborza.