PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
212223 24252627
28293031

Udostępnij:

Wigilijne spotkanie w Fundacji Godne Życie

Środa, 23 grudnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który pragniemy dzielić z najbliższymi. Najpiękniejszy prezent jaki można podarować drugiej osobie w Święta to właśnie wzajemna bliskość. Fundacja Godne Życie po raz kolejny nie zapomniała w tym roku o tych, którzy nie mogą zaznać wyjątkowej rodzinnej atmosfery w te Święta. W poniedziałek 14 grudnia 2015 roku w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie Wigilijne dla wszystkich podopiecznych fundacji.

 

Bożonarodzeniowe spotkanie rozpoczęły Jasełka, które przygotowały dzieci i młodzież z jednej ze świetlic fundacji. Na sali pojawiło się ponad 120 osób.

 

Gościom honorowym, a byli to: założyciel Fundacji Godne Życie Pan Lechosław Juszczyk, prezes Fundacji Pan Stanisław Gałka, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Pani Bożena Borowiec, przedstawicielka Urzędu Miasta Pani Magdalena Krypciak z Wydziału Zdrowia oraz Proboszcz z Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy Ojciec Radosław, zostały wręczone własnoręcznie przygotowane upominki. Podarunki od wychowanków Fundacji dostali również seniorzy z katowickiej Fundacji Lex Civis którzy uraczyli wszystkich wspaniałym koncertem kolęd.

 

Podczas spotkania nie zabrakło wigilijnego posiłku oraz opłatka, którym wszyscy symbolicznie połamali się.

 

Niezwykłą radość sprawiły podopiecznym Fundacji prezenty, które rozdawał Święty Mikołaj.

Szczere uśmiechy na twarzach dzieci to to, co daje nam satysfakcję i budzi w nas chęć do dalszej pomocy. Nie każdy z podopiecznych będzie mógł poczuć radość tych Świąt w swoich domach. Jest to spowodowane trudną sytuacją, która dotknęła ich rodziny. Nasza fundacja pomaga właśnie takim osobom. Należy pamiętać, że każda pomoc jest cenna i powoduje uśmiech na twarzy naszych wychowanków” mówi Łukasz Kolber wiceprezes Zarządu Fundacji Godne Źycie. „Uroczystość ta nie miała by miejsca bez ludzi dobrej woli, którzy pomogli nam finansowo. Wigilia została zorganizowana ze środków Województwa Śląskiego w ramach dotacji z ROPS a paczki ufundowane były przez firmę Drogopol ZW Sp. z o.o.” dodaje Kolber.

 

Każdy, kto chce pomóc w działaniach tejże organizacji, będzie miał do tego okazję, składając zeznanie podatkowe. Należy pamiętać, że każdy może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizacje Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie -KRS 0000139088).