PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
14151617181920
2122 2324252627
28293031

Udostępnij:

Dzieci autorami świątecznych kartek dla Śląskiej Policji

Wtorek, 22 grudnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Na początku grudnia dzieci ze świetlicy środowiskowej "Kraina Przyjaźni" oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia "Dar Serca", własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Te małe dzieła sztuki, opatrzone w życzenia świąteczno-noworoczne składane osobiście przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach są obecnie rozsyłane i dostarczane do zaprzyjaźnionych instytucji oraz osób wspierających działania Śląskiej Policji.

 

Z wizytą do dzieci w świetlicy środowiskowej "Kraina Przyjaźni" udał się "Sznupek" w asyście Kierownictwa Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach, aby podziękować maluchom za przepiękne karki świąteczne. Podczas spotkania, nadkom. Gabriela Socha – Naczelnik Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach, przeprowadziła pogadankę w formie zabawy profilaktycznej na temat właściwych zachowań dzieci i dorosłych przy poruszaniu się na drodze, a także przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii świątecznych i zimowych.

 

Wszystkie dzieci oraz wolontariusze otrzymali z rąk "Sznupka" wyjątkowe prezenty w postaci słodkich upominków, kolorowanek, odblasków oraz płyt CD z muzyką Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Warto zaznaczyć, że gospodarzem spotkania była Pani Dorota Klejnot - Prezes Stowarzyszenia "Dar Serca", które od 2008 roku poprzez swoje działania wspiera indywidualny rozwój dzieci i młodzieży. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był nadinsp. Jarosław Szymczyk - Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, który podkreślił że policjanci zostali powołani do służby i pomocy społeczeństwu, a taka inicjatywa rodzi nadzieję, że poprzez działalność kulturalną uda nam się dotrzeć do tej grupy dzieci, które wymagają pomocy i wsparcia.