PoWtŚrCzPtSoNd
01 0203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Udostępnij:

Miejskie Centrum Informacji - harmonogram

Wtorek, 1 grudnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Prezentujemy harmonogram bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego w Miejskim Centrum Informacji w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej.

 

Kolejny miesiąc z rzędu Fundacja Godne Życie prowadząca Miejskie Centrum Informacji udzieli mieszkańcom miasta wsparcia w postaci możliwości skorzystania z bezpłatnego poradnictwa specjalistycznego. Na pytania, problemy i wątpliwości mieszkańców miasta czekać będą wykwalifikowani specjaliści. 

 

Mieszkańcom Dąbrowy Górniczej w rozwiązywaniu problemów konsumenckich pomaga Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

 

Konsument zwracający się o pomoc do Rzecznika Konsumentów nie jest zobowiązany do składania jakichkolwiek oficjalnych pisemnych wniosków. Wystarczy przyjść do MCI 4 grudnia 2015 roku w godzinach od 14: 00 do 15: 30.

 

Rzecznik w każdej sprawie o charakterze konsumenckim (to wszelkie spory natury prawnej, wynikające z umowy zawartej między osobą fizyczną a przedsiębiorcą) zapewni mieszkańcom miasta bezpłatną poradę prawną i udzieli informacji koniecznej do ochrony ich interesów.

 

Fundacja Godne Życie zaprasza również do korzystania z bezpłatnych porad obywatelskich. Doradca obywatelski będzie służył Państwu pomocą w niedzielę 13 grudnia 2015 roku w godzinach od 12: 00 do 15: 00 przy stoisku Miejskiego Centrum Informacji. Po poradę zgłosić może się każdy, kto chce mieć wpływ na Nasze miasto albo chce uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z życiem obywatelskim w Dąbrowie Górniczej, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, dochody czy jakiekolwiek inne okoliczności.

 

Stowarzyszenie Ziemia i My - Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza mieszkańców Dąbrowy Górniczej na swój ostatni dyżury w MCI, poświęcony tematyce niskiej emisji "Smog - nasz miejski smok".

 

"Smog - nasz miejski smok" to nazwa programu, który powstał, jako reakcja na przestarzałe i niesprawne urządzenia grzewcze, niską jakość węgla, spalanie w piecach odpadów (liści, pociętych opon, worków foliowych, butelek plastikowych itp.), a także nieodpowiedni stan techniczny instalacji kotłowych.

 

Z uwagi na niewielką wysokość kominów (do ok. 30 m) stosowanych w mieszkalnictwie, emisja szkodliwych substancji powoduje, przede wszystkim na obszarach gęsto zaludnionych, wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza. Zjawisko to nazywane niską emisją jest poważnym problemem ekologicznym i zdrowotnym lokalnych społeczności.

 

Korzystanie z wyżej wymienionych porad jest bezpłatne i odbywa się bez zapisów.

 

Harmonogram spotkań ze specjalistami w grudniu 2015 roku:

Powiatowy Rzecznik Konsumentów:

04.12.2015 - 14:00-15:30

Doradca Obywatelski:

13.12.2015 - 12:00-15:00

Ekolog:

08.12.2015 – 17:00-18:00

Radca Prawny:

10.12.2015 – 16:00-19:00

 

Polacy niewiele wiedzą o prawie i nie wiedzą, jak prawnik może im pomóc, dlatego zapotrzebowanie na rzetelne wyjaśnienia prawne jest w społeczeństwie ogromne i ciesz się niesłabnącą popularnością.

 

 Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach związanych z problemami prawnymi w pracy, sprawami związanymi z prawem rodzinnym i opiekuńczym, kwestiami spadkowymi, alimentacyjnymi, podziału majątku po rozwodzie czy sprawami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Poruszane są również kwestie związane z prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

 

Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw, co pozwoli radcy prawnemu na dokładniejsze zapoznanie się z problemem.

 

Naszych radców prawnych cechuje nie tylko profesjonalizm, ale również silne zaangażowanie w pomoc osobom potrzebującym profesjonalnej pomocy prawnej. Prawnik będzie dyżurował w Centrum Handlowym Pogoria przy stoisku MCI w dniu 10 grudnia 2015 roku od godziny 16: 00 do 19: 00, aby skorzystać w tym terminie z pomocy prawnej należy umówić się na nią telefonicznie w dniu 3 grudnia 2015 roku. Zapisy będą przyjmowane od godziny 9: 00 pod numerem telefonu: 511-982-448.

 

Osoby, które chciałyby skorzystać z porady prawnej w innym terminie zapraszamy do Dąbrowskiej Poradni Prawnej prowadzonej przez Fundację Godne Życie.

 

Bezpłatne porady udzielane są w budynku ZHP przy ul. Królowej Jadwigi 8, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Tadeusza Kościuszki 25 oraz w Domu Kultury w Ząbkowicach przy ul. Chemicznej 2.

 

Zapisy do prawnika dokonywane są w każdy czwartek, na tydzień przed spotkaniem. Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem: 511-982-448 (od godz. 9: 00) lub przez kontakt osobisty w placówce Fundacji Godne Życie przy ul. Królowej Jadwigi 8.

 

Poza prowadzeniem Miejskiego Centrum Informacji Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują – ciepło rodzinne.

 

Natomiast młodszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej zapraszamy wraz z Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej na zajęcia pn.: „Biblioteka Wyobraźni” w sobotę, 19 grudnia 2015 roku. Na ochotników czekać będą: zabawy słowne, zajęcia plastyczno-literackie, głośne czytanie i wiele innych atrakcji. Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 15: 00 i potrwa do 20: 00.