PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405 060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Udostępnij:

Magia świąt według podopiecznych Fundacji „Wygrajmy Razem”

Czwartek, 5 listopada, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

18 października ruszyła po raz XIV wielka akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia pod nazwą CHOINKI JEDYNKI. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i dąbrowskiej Fundacji „Wygrajmy Razem”, która wspiera niepełnosprawnych artystów z całej Polski.

 

Obecnie trwa konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6 – 16 lat pod hasłem „Magia Świąt”. Prace o świątecznej tematyce, które zostaną nadesłane do siedziby Polskiego Radia (w terminie do 22 listopada) będą oceniane przez profesjonalne jury, a 20 nagrodzonych dzieł stanie się przedmiotem licytacji.

 

Również Fundacja Anny Dymnej i Fundacja „Wygrajmy Razem” zostały poproszone o nadesłanie po 6 prac plastycznych swoich podopiecznych. Owoce twórczego wysiłku dąbrowskich, młodych artystów, zawiózł do siedziby Fundacji Anny Dymnej prezes dąbrowskiej organizacji - Łukasz Baruch, wraz z żoną. Obrazki wykonane rękami Justyny jak również uczniów i uczennic dąbrowskiego SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych tj.: Malwiny, Kamili, Jana, Michała i Macieja, wzbudziły prawdziwy zachwyt! Mamy zatem nadzieję, że zostaną zlicytowane za ogromną sumę, która wesprze dwie, prężnie działające fundacje i ich podopiecznych.

 

Być może wśród dąbrowiaków znajdują się ludzie z wielkimi sercami z zasobnym portfelem, chcący posiadać świąteczne dzieła, w których stworzenie włożono tyle ciężkiej pracy i wyobraźni.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Poniżej prace, jakie do siedziby Fundacji Anny Dymnej zawiózł prezes dąbrowskiej organizacji - Łukasz Baruch, wraz z żoną.

 

1. „ŚW. MIKOŁAJ NADCHODZI” Autor: Kamila Hora, Jan Tracz, uczniowie SOSW, Opiekun: Zenon Dworczyk

 

2. „MATKA Z DZIECIĄTKIEM” Autor: Malwina Sergiel, Uczennica SOSW, Opiekun:  Agnieszka Mucha

 

3. „PIERWSZA GWIAZDKA” Autor: Maciej Pańczyk, Michał Siemczuk, uczniowie SOSW, Opiekunowie: Agnieszka Mucha, Zenon Dworczyk

 

4. „CHOINKA” Autor: Michał Siemczuk, uczneń  SOSW, Opiekun: Zenon Dworczyk

 

5. „CZEKAJĄC NA PIERWSZĄ GWIAZDKĘ” Autor: Justyna Margielewska

 

6. „CHOINKA” Autor: Justyna Margielewska

 

Finał tegorocznej akcji CHOINKI JEDYNKI odbędzie się 12 grudnia na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia i zbiega się on z terminem koncertu realizowanego przez dąbrowską organizację „Wygrajmy Razem”.