PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
192021 22232425
262728293031

Udostępnij:

Dzielnicowe Fora Mieszkańców za nami

Środa, 21 października, 2015, #Współpraca z miastem, #Aktualności

19 października odbyło się ostatnie, 35 Dzielnicowe Forum Mieszkańców w ramach tegorocznej trzeciej już edycji budżetu partycypacyjnego. Przypomnijmy, że to w ramach tych spotkań prowadzonych od początku września, autorzy (mieszkańcy poszczególnych dzielnic) ostatecznie decydują o kształcie projektu jaki trafi pod głosowanie. To szansa na dopasowanie projektu zgodnie z sugestiami pracowników Urzędu Miejskiego, łączenie projektów  lub ich wycofanie jeśli autor uznał, że projekt sąsiada jest ważniejszy i ciekawszy.  

 

Było o czym dyskutować bo w tym roku do Urzędu Miejskiego wpłynęło 247 pomysłów do realizacji we wszystkich 35 dzielnicach. Najwięcej, bo 22 w dzielnicy Mydlice Północne. Po jednym projekcie złożono w dzielnicach Piekło, Podlesie i Kuźniczka Nowa. Po okresie opiniowania projektów przez pracowników magistratu i dyskusji nad nimi przyjdzie czas na wybór tych, które miasto będzie realizowało w 2016 roku.  

 

Co do głosowania podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach głosować będziemy na projekty w dzielnicach w których deklarujemy zamieszkanie. Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 16 listopada i potrwa do soboty 21 listopada.

 

2 listopada Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej opublikuje listy projektów, które będziemy mogli wybierać. Będzie więc chwila, aby poważnie zastanowić się co jest najważniejsze do realizacji w 2016 roku w poszczególnych dzielnicach. Listy będą dostępne w punktach konsultacyjnych oraz w zakładkach poszczególnych dzielnic.

 

Z początkiem głosowania, czyli od 16 listopada będzie można pobierać karty do głosowania odpowiednio dla dzielnicy w jej Punkcie Konsultacyjnym. Karty będzie można również pobrać z strony internetowej w celu jej wydrukowania.  

 

Przypomnijmy, że głosować można:

  • elektronicznie poprzez formularz znajdujący się na stronie Budżetu Partycypacyjnego www.twojadabrowa.pl,
  • korespondencyjnie poprzez przesłanie formularza na adres: 41-300 Dąbrowa Górnicza, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Biuro Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, ul. Graniczna 21. O ważności karty do głosowania decyduje data stempla pocztowego,
  • poprzez złożenie formularza w Urzędzie Miejskim – Biuro Obsługi Interesantów lub w Punkcie Konsultacyjnym.

Dodatkowo w ostatnim  dniu głosowania tj. 21 listopada od godz. 9.00. do 14.00 pracownicy Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej będą pełnili dyżur dyżur w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości (Miejska Biblioteka Publiczna Al.T.Kościuszki), gdzie będzie można oddawać karty do głosowania dla wszystkich dzielnic.