PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
1920 2122232425
262728293031

Udostępnij:

Radiowa akcja charytatywna

Wtorek, 20 października, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W niedzielę (18.10) już po raz 14. rozpoczęła się akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki", której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz dąbrowskiej Fundacji "Wygrajmy Razem", założonej przez wokalistów i społeczników: Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską.

 

Akcja nad którą patronat honorowy roztoczyła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda potrwa do 12 grudnia.

 

W ramach tegorocznej inicjatywy (podobnie jak w ubiegłych latach) ruszył konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży (6 – 16 lat) pod hasłem „Magia Świąt”.

 

Prace w dowolnej technice o tematyce świątecznej, nadsyłane do radiowej Jedynki, oceni jury w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka, dr Katarzyna Kasia oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Jury wybierze 20 najciekawszych prac, które zostaną zlicytowane podczas finału akcji 12 grudnia na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia wraz z 6 rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i 6 wykonanymi przez artystów współpracujących z Fundacją „Wygrajmy Razem”.

 

Podobnie jak w zeszłym roku do akcji włączą się znane osobistości ze świata kultury, nauki, sportu i mediów, które 5 grudnia w siedzibie Polskiego Radia namalują obrazy pod hasłem "Magia Świąt". Relację z tego wydarzenia będzie można usłyszeć w specjalnym wydaniu "Czterech pór Roku" oraz dzięki streamingowi wideo obejrzeć na stronie internetowej radiowej Jedynki. Prace Przyjaciół Radiowej Jedynki zostaną zlicytowane na antenie podczas aukcji w dniach 7-11 grudnia.

 

Trzeba dodać, że termin finału „Choinek Jedynki” zbiega się z terminem tegorocznego koncertu pod tytułem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”, który w Pałacu Kultury Zagłębia zrealizuje Fundacja „Wygrajmy Razem” w partnerstwie z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i innymi partnerami. Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem” jest ogromnie wdzięczny Programowi 1 Polskiego Radia za zorganizowanie akcji i Annie Dymnej. Dymna bowiem wskazała dąbrowską organizację jako tę, która w równej części skorzysta ze środków finansowych zebranych podczas licytacji. To ogromne wyróżnienie i wyraz zaufania, a także piękny prezent na jubileusz 5 urodzin  Fundacji Karoliny Żelichowskiej i Łukasza Barucha.

 

Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, a dorosłych do licytowania. Regulamin i więcej informacji można znaleźć klikając tutaj: www.polskieradio.pl/7/750,Choinki-Jedynki