PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05060708091011
12131415161718
19 202122232425
262728293031

Udostępnij:

Konferencja senioralna

Poniedziałek, 19 października, 2015, #Współpraca z miastem, #Aktualności

Już 20 października w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się wielkie święto dąbrowskich seniorów.  Konferencja senioralna ma na celu zintegrowanie środowiska dąbrowskich seniorów, ale to także świetna okazja, aby poznać dąbrowskie instytucje i organizacje działające na rzecz seniorów oraz możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach.

 

Podczas Konferencji każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej będzie mógł otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora, która jest dedykowana dla naszego miasta. Karta uprawnia do zniżek na terenie całego kraju, a także na terenie Dąbrowy Górniczej.

 

Program Konferencji:

10.15 – 10.50 Rejestracja uczestników

11.00 – 13.00 Uroczyste otwarcie Konferencji, Sesja plenarna

Podczas sesji swoją działalność na rzecz seniorów zaprezentują: Dzienny Dom SENIOR – WIGOR, Dom Pomocy Społecznej „Pod Dębem”, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Pałac Kultury Zagłębia, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Civitas, Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyków „SOMA”, Uniwersytet III Wieku przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość”. Sesję uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „PKZ Gołowianie”.

13.00 – 13.30 Przerwa

13.30 – 15.00 Warsztaty, panele

Do wyboru:

- Warsztat kulinarny - innowacyjne pomysły na jesienne warzywa (zaplecze kuchenne I piętro)

- Warsztat artystyczny – rysunek na sztalugach (pracownia plastyczna na poddaszu – zbiórka przed salą kameralną)

- Panel medyczno – zdrowotny – prelekcja specjalisty w dziedzinie rehabilitacji i medycyny chińskiej oraz wykład „Czyż nie boimy się starości” (sala teatralna)

Panel przykłady działań z innych miast – Latarniczka Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, Fajna Spółdzielnia Socjalna (sala konferencyjna I piętro)

Warsztat mapa aktywności dąbrowskich seniorów – Stowarzyszenie Civitas (sala Agora)

Panel podróżniczy – Skarby wschodnich Stanów Zjednoczonych (sala kameralna II piętro)

Warsztat Zdrowy kręgosłup – zajęcia na sali gimnastycznej (poziom – 1)

 

Z racji na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązywać będą zapisy. Wybór zajęć dokonywany będzie w momencie rejestracji uczestnika, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

 

10.00 – 14.00 Targi organizacji i instytucji proseniorskich

Organizacje pozarządowe, instytucje oraz firmy będą reprezentowały swoją ofertę skierowaną do seniorów.

 

 

W holu na I piętrze będzie trwała również wystawa twórczości Henryki Janiny Orzeł ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

 

Organizatorzy: Urząd Miejski Dąbrowa Górnicza, Rada Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Pałac Kultury Zagłębia.

Patronat medialny: „Głos seniora”, TVP Katowice