PoWtŚrCzPtSoNd
01020304
05 060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Udostępnij:

Wystawa Ireny Wiltosińskiej

Poniedziałek, 5 października, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Zapraszamy na wystawę malarki Ireny Wiltosińskiej, która jest przedstawicielką Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Prezentowana w Pałacu Kultury Zagłębia wystawa jest przekrojem twórczości plastycznej od lat 90. XX wieku do chwili obecnej. Wernisaż odbędzie się 8 października o godzinie 17.00 w Sali Agora.

 

IRENA WILTOSIŃSKA mieszka i tworzy w Dąbrowie Górniczej. Z wykształcenia biolog – ekolog. Maluje obrazy w technice olejnej, akrylowej oraz pastele. Od kilku lat ważne miejsce w jej twórczości plastycznej zajmuje malarstwo abstrakcyjne, w większych formatach.

Wyraża się również w fotografii, maluje porcelanę oraz tworzy unikatowe wyroby ceramiczne. Czasem „maluje poezję”. Zauroczenie malowaniem i poszukiwanie nowych środków wypowiadania się w sztuce trwa od lat 90. XX wieku.

Od 2005 roku należy do STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW KULTURY ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO z siedzibą w Będzinie. Upowszechnia kulturę Zagłębia Dąbrowskiego, organizuje wystawy malarstwa i uczestniczy w wystawach. W 2013 roku była współorganizatorką I Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki Art Passion Festival. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia  wystaw indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw zespołowych. Ostatnie wystawy indywidualne: KNST „Marchołt” w Katowicach, Centrum Handlowym „Pogoria” w Dąbrowie Górniczej, Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi,  GES Energy Style Kraków oraz Muzeum w Sławkowie.  Za swoje prace malarskie była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Zdjęcia tych prac oraz pisane wiersze można znaleźć w wielu katalogach pokonkursowych i wydawnictwach STKZD.

Oddaje obrazy na liczne aukcje charytatywne, lokalne i ogólnopolskie.

Współpracuje z dąbrowskimi stowarzyszeniami, działającymi na rzecz dzieci i młodzieży, gdzie prowadzi liczne zajęcia plastyczne,  rozbudza zainteresowania, pokazuje inne sposoby spędzania wolnego czasu, włącza dzieci i młodzież w działania, wykorzystując ich twórczy potencjał. Za swoją twórczość artystyczną oraz prace na rzecz dzieci i młodzieży   wielokrotnie otrzymała listy  gratulacyjne, podziękowania i dyplomy od prezydentów miast, dyrektorów bibliotek, muzeów, stowarzyszeń etc.

 

Wystawę można oglądać od 8 do 26 października. Zapraszamy!