PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910111213
1415 1617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Konkurs grantowy programu RITA

Wtorek, 15 września, 2015, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Fundacja "Edukacja dla Demokracji" zaprasza do składania wniosków w konkursie grantowym programu RITA - Przemiany w regionie. Na wnioski w edycji jesiennej konkursu czekamy do 15 października do godz. 16. Dofinansowanie mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce organizacje pozarządowe na wspólne projekty z partnerami z następujących krajów: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan.

 

Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan. Dofinansowanie ze środków programu mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje powołane na podstawie umów państwo-kościół i może ono dotyczyć wyłącznie współpracy z podmiotami i osobami z ww. krajów.

 

Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie najlepszych projektów realizowanych wspólnie przez partnerów z Polski oraz z co najmniej jednego z krajów objętych programem. Projekty powinny przyczyniać się do przemian demokratycznych i systemowych w krajach objętych programem i poprzez dzielenie się polskim doświadczeniem transformacji dotyczyć następujących sfer: problemy społeczne, socjalne; edukacja i wychowanie; rozwój przedsiębiorczości; dziedzictwo kulturowe; rozwój i wsparcie trzeciego sektora; rozwój i wsparcie samorządu lokalnego; rozwój niezależnych i nowoczesnych mediów.

 

Wysokość dofinansowania jednego projektu maksymalnie do 40.000 zł.

 

Składanie wniosków możliwe jest wyłącznie poprzez generator wniosków FED dostępny na stronie http://formularze.fed.org.pl. Jedna organizacja może mieć tylko jedno konto w generatorze. Zanim stworzysz konto upewnij się, czy Twoja organizacja nie startowała w ciągu tego roku w żadnym konkursie grantowym FED. Jeśli Twoja organizacja ma już konto - pamiętaj o zaktualizowaniu danych organizacji przed zarejestrowaniem wniosku.

 

Termin składania wniosków to 15 października 2015 r. (godz. 16:00).

 

Szczegółowe informacje o zasadach konkursu dostępne są w regulaminie oraz na stronie programu RITA.

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dn. 5 października o godz. 11 w siedzibie Fundacji Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11 w Warszawie (potwierdzenie chęci udziału należy wysłać na mail: rita@edudemo.org.pl - liczba miejsc ograniczona!).