PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
07080910 111213
14151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Wkręć się z nami w działanie!

Czwartek, 10 września, 2015, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Wiesz czego brakuje Twoim szkolnym kolegom i koleżankom? Masz pomysł na działanie, które zintegruje mieszkańców i mieszkanki Twojego osiedla albo włączy młodych ludzi w życie miejscowości? Zdobądź mini-grant i wsparcie dla swojej akcji!

 

Powraca działaszowy konkurs mini-grantowy Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie. Możecie w nim zdobyć mini-grant do 800 zł na realizację swojej akcji oraz pomoc merytoryczną koordynatorów i koordynatorek programów młodzieżowych z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Jak to działa?

Zbierz co najmniej 3-osobową grupę młodych ludzi z Twojej miejscowości, z którą chcesz zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Ustalcie szczegóły projektu, wypełnijcie formularz wniosku (do pobrania poniżej) i wyślijcie go do nas na adres redakcja@dzialasz.pl do 25 września 2015 roku.

Najlepsze pomysły wesprzemy finansowo i merytorycznie. Dodatkowo zaprosimy po dwie osoby z każdej zwycięskiej drużyny na warsztat wprowadzający (9-10 października 2015 w Warszawie), w czasie którego pomożemy Wam dopracować projekty. Wyniki konkursu ogłosimy 30 września na łamach portalu.

 

Jakie projekty chcemy wesprzeć?

Takie, które będą angażowały młodzież w działanie na rzecz najbliższego otoczenia, szkoły bądź społeczności lokalnej. Czego brakuje Waszym kolegom i koleżankom? Jakie problemy dostrzegacie na swoim osiedlu albo w całej miejscowości? Pomyślcie, jak możecie temu zaradzić i wkręćcie innych do współpracy! Nie narzucamy Wam tematu akcji. Inspiracji szukajcie w dziale „Działania”.

W poprzedniej edycji dofinansowaliśmy trzy projekty, które odpowiadały na różne potrzeby. Zespół z Komornicy wciągnął niemal całą szkołę (wcześniej bardzo mało aktywną) do wspólnego przygotowania mikołajkowej imprezy dla dzieci z pobliskiego Domu Dziecka. Grupa z Białegostoku skupiła się na wspólnym organizowaniu warsztatów i działań kulturalnych z młodzieżą z niepełnosprawnościami. Młodzi z Radomia połączyli zaś różne grupy miejskiego interesu (seniorów i seniorki, nauczycieli i nauczycielki, władze miasta, NGOsy, młodzież …) w myśleniu o problemach miasta i możliwościach jego rozwoju. Sprawdźcie relację z ich projektu!

 

Na co zwrócić uwagę wypełniając wniosek?

Koniecznie przeczytajcie kryteria oceny wniosku i regulamin konkursu (do pobrania poniżej). Znajdziecie tam wszystkie elementy, na które będziemy zwracać szczególną uwagę przy wyborze najlepszych pomysłów. Od 24 sierpnia będziemy też publikować na Działaszu instrukcje, które pomogą Wam przejść wypełnianie wniosku krok po kroku. Potrzebujecie więcej wsparcia? Będziecie mogli skonsultować z nami swoje pomysły i omówić wątpliwości! Terminy konsultacji ogłosimy na Facebooku i portalu po 24 sierpnia. W razie pytań i problemów piszcie na adres paula.langnerowicz@ceo.org.pl. Powodzenia!

 

Konkurs "Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie" jest realizowany dzięki wsparciu Pana Michała Dzido, właściciela firmy SKARNA