PoWtŚrCzPtSoNd
010203040506
070809 10111213
14151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Relacja Fundacji Nasze Dzieci z Festiwalu Ludzi Aktywnych

Środa, 9 września, 2015, #NGO, #Aktualności, #Festiwal Ludzi Aktywnych , #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dzięki obecności Fundacji Nasze Dzieci na Festiwalu Ludzi Aktywnych w Dąbrowie Górniczej udało się rozbudzić w najmłodszych chęci do aktywnego spędzania czasu oraz poprzez zabawę przekazać wiedzę o zdrowym żywieniu w codziennym życiu.

 

W Dąbrowie Górniczej 29 sierpnia 2015 r. po raz kolejny odbył się Festiwal Ludzi Aktywnych. W Parku Hallera zaprezentowały się liczne organizacje pozarządowe, różne stowarzyszenia oraz wolontariusze, czyli wszyscy ludzie aktywni społecznie. W tym roku Fundacja Nasze Dzieci również wzięła udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

 

Nauczycielki z Przedszkola „Równe Przedszkolaki”, jako wolontariuszki zorganizowały liczne warsztaty dla najmłodszych uczestników festiwalu oraz zaprezentowały, w jaki sposób możemy aktywizować dzieci do działania.

 

Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych, zawodach sportowych oraz quizach na temat zdrowego odżywiania. Pytania typu „Czego powinniśmy jeść najwięcej?”, „Co zawierają warzywa i owoce?”, „Dlaczego powinniśmy pić mleko?” nie sprawiały dzieciom dużych problemów.

 

Rodzice biorący udział w quizie największy problem mieli z pytaniem „Czego powinniśmy jeść najmniej?”.

 

Fundacja Nasze Dzieci wraz z przedszkolem kładzie bardzo duży nacisk na promowanie zdrowego trybu życia, dlatego Festiwal Ludzi Aktywnych był świetną okazją, aby jak największa liczba dzieci i rodziców poznała zasady zdrowego jedzenia.

 

Festiwal to również okazja do pokazania swoich talentów. Na scenie festiwalowej w występie wokalnym reprezentowała nas tegoroczna absolwentka naszego przedszkola. Dzięki darczyńcom dla każdego uczestnika przewidziana była nagroda, za co serdecznie dziękujemy rodzicom oraz pracownikom ArcelorMittal Poland.

 

Stoisko Fundacji Nasze Dzieci cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników festiwalu. Dzięki naszej obecności udało się rozbudzić w najmłodszych chęci do aktywnego spędzania czasu oraz poprzez zabawę przekazać wiedzę o zdrowym żywieniu w naszym codziennym życiu.