PoWtŚrCzPtSoNd
01020304 0506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Udostępnij:

Zielona Mobilność, czyli wypowiedz się o ścieżka rowerowych

Piątek, 4 września, 2015, #Aktualności

W Dąbrowie Górniczej rower jest jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Teraz pora, aby stał się środkiem codziennej komunikacji, równie popularnym jak samochód czy komunikacja publiczna.

 

Szansą na to jest realizacja kompleksowego projektu budowy nowoczesnej sieci dróg rowerowych zintegrowanych z komunikacją kolejową, autobusową i prywatnymi środkami transportu. Pierwszy krokiem realizacji tego projektu są konsultacje z mieszkańcami dotyczące przebiegu planowanych dróg rowerowych w mieście.


Już dziś można wypowiedzieć się w tym temacie wypełniając krótką ankietę, którą zamieszczamy TUTAJ. Dzięki ankiecie oraz późniejszych konsultacji i spotkań z mieszkańcami, stowarzyszeniami i podmiotami odpowiadającymi za transport miejski powstanie kompleksowy projekt, który w kolejnych latach zostanie zrealizowany.


Celem konsultacji jest opracowanie spójnego systemu rowerowego, który będzie składał się nie tylko z oznaczonych dróg i tras rowerowych, ale również wypożyczalni rowerów, specjalnych garaży dla użytkowników dwóch kółek i parkingów Bike and Ride.


Opracowanie będzie również zawierało pakiet działań prowadzących do zwiększenia atrakcyjności i efektywności transportu publicznego w mieście. Zaproponowane zostaną węzły przesiadkowe, integrujące komunikację miejską z komunikacją regionalną i dalekobieżną, przy których będą mogły powstać parkingi Bike and Ride oraz Park and Ride.


W dokumencie wyznaczone zostaną także ewentualne lokalizacje buspasów i plan uruchomienia inteligentnego systemu transportu, dzięki którym skróci się czas podróży komunikacją miejską.