PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
2425262728 2930
31

Udostępnij:

X Mistrzostwa Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie

Piątek, 28 sierpnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

To już 10 lat! Sekcja Psów Ratowniczych z Dąbrowy Górniczej zaprasza na jubileuszowe, X Mistrzostwa Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie: 29­-30 sierpnia 2015! Miejsce: Pogoria III przy molo!

 

Czy upał, czy deszcz, dzielne olbrzymy na czterech łapach szkolą się w naszym mieście, szlifując swoje umiejętności w zakresie pracy wodnej. Zapewne nie raz widzieliście te niezwykłe czworonogi ­ przy molo na Pogorii III, czy na imprezie plenerowej w naszej okolicy. Wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, ciekawość i podziw... mowa o psach z dąbrowskiej Sekcji Psów Ratowniczych. Stanowi ona integralną część Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Górniczej. Baza znajduję się na terenie Ośrodka Pogoria III Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

 

W dniach 29­30 sierpnia 2015 sekcja zaprasza na Mistrzostwa Psów Ratowniczych i Pracujących w wodzie, które w tym roku odbędą się na terenie naszego miasta już po raz dziesiąty. Poza Mistrzostwami i treningami, zwierzęta w Sekcji pracują na rzecz innych, uczestnicząc w imprezach takich jak „Zwierzynalia” w Parku Chorzowskim, czy udzielając się w placówkach dla osób niepełnosprawnych, przedszkolach, szkołach i na różnego rodzaju festynach plenerowych. Za każdym razem widok pracujących zwierząt stanowi wielką atrakcję dla odbiorców. Sekcja, to również ludzie – przewodnicy psów, którzy także pracują na rzecz innych – i poświęcają swój czas, wkładając mnóstwo pracy w organizację życia sekcyjnego, włączając w to Mistrzostwa jako priorytetowe już działanie. Członkowie sekcji starają się samodzielnie pozyskiwać sponsorów, partnerów, wychodzą z nowymi propozycjami działań, inicjatywami, aby nie tylko osiągać coraz lepsze wyniki pracy w wodzie, ale również zapewnić mieszkańcom i gościom naszej plaży za każdym razem niepowtarzalne widowisko.

 

W tym roku, ze względu na swą jubileuszową edycję, na Mistrzostwach nie zabraknie atrakcji. Same zawody, na które zawsze przyjeżdża wielu przewodników ze swoimi psami z całej Polski, odbędą się w sobotę. Konkurencje, w jakich startują psy, są nie tylko efektem długich przemyśleń trenerskich i ratowniczych, ale również stanowią rewelacyjne widowisko. Organizatorzy przygotowali także pokazy. Będzie zatem nie tylko praca w wodzie, ale również popisy psów sportowych z FLYBALL TEAM TRIGGERS, zabawy i konkursy dla dzieci.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania – wstęp na teren zawodów i pokazów jest bezpłatny i otwarty! Za przygotowanie Mistrzostw sekcja kieruje szczególne podziękowania do swych partnerów i sponsorów: WOPR Dąbrowa Górnicza – którego szeregi zasilają członkowie sekcji, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, firma ForB, FilmSide, Ciepła AtmoSfera, pet­net.pl, KT Arts, Julius K9 Poland, CRAZY DOG, Mokre Noski, Tropical i oczywiście FLYBALL TEAM TRIGGERS.

 

Do zobaczenia na Pogorii!