PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03040506070809
10111213 141516
17181920212223
24252627282930
31

Udostępnij:

"Pracownia Talentów" Fundacji Tesco Dzieciom

Czwartek, 13 sierpnia, 2015, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Tylko do 31 sierpnia 2015 r. organizacje pozarządowe mają szansę wziąć udział w konkursie grantowym "Pracownia Talentów" Fundacji Tesco Dzieciom. Na najlepsze projekty czekają dofinansowania do 10 tys. zł każde!

 

„Pracownia Talentów” to konkurs grantowy Fundacji Tesco Dzieciom skierowany do organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży. Organizacje biorące udział w konkursie mogą zdobyć środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych. Na zwycięskie organizacje czeka do podziału aż 250 tys. złotych, co pozwoli na sfinansowanie około 25 projektów w całym kraju.

 

Fundacja Tesco Dzieciom w tym roku obchodziła swoje trzecie urodziny. I od samego początku swojego istnienia, każdego dnia, dba o lepsze jutro polskich dzieci. Fundacja pomaga realizować wartościowe inicjatywy i projekty społeczne, a w swoich działań koncentruje się na pomocy dzieciom i młodzieży. Jednym z realizowanych przez Fundację programów jest konkurs grantowy – „Pracownia Talentów”.

- Wakacje to dla wielu organizacji intensywny czas planowania działań na nowy rok szkolny. Wiele z nich ma świetne pomysły, ale nie dysponuje środkami finansowymi. Chcemy temu zaradzić – dlatego od trzech lat organizujemy konkurs grantowy „Pracownia Talentów” – podkreśla mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom. Dzięki naszemu wsparciu co najmniej 25 fundacji lub stowarzyszeń z całej Polski będzie miało szansę zdobyć środki finansowe na realizację wartościowych projektów dla dzieci i młodzieży! Co roku jesteśmy zaskakiwani ciekawymi pomysłami – mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

 

Tak jak poprzednio, organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki na realizację długoterminowych projektów edukacyjnych trwających 9 miesięcy (od października 2015 do czerwca 2016). Maksymalna kwota dofinansowania to 10 tys. zł. W tym roku wspierane będą projekty dotyczące walki z marnowaniem żywności – edukowanie dzieci i młodzieży nt. źródeł i przyczyn marnotrawienia żywności i walka z tym zjawiskiem.

 

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie wymogów regulaminu, wypełnienie formularza wniosku (dostępny na stronie internetowej Fundacji www.fundacjatesco.pl), oraz przesłanie go na wskazany adres e-mail.

 

Termin złożenia aplikacji upływa 31 sierpnia 2015 r. Komisja konkursowa oceni wszystkie nadesłane aplikacje i przyzna środki na realizację tym, które otrzymają największą liczbę punktów. Laureatów konkursu poznamy na początku października 2015 r.