PoWtŚrCzPtSoNd
0102
03 040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Udostępnij:

Tour de Pologne w Dąbrowie

Poniedziałek, 3 sierpnia, 2015, #Współpraca z miastem, #Aktualności

W poniedziałek, w ramach 2.etapu Tour de Pologne, do Dąbrowy zawita elita światowego kolarstwa. Goszczenie mety wyścigu wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. Pomocni w tym dniu będą wolontariusze, którzy informować będą o wszelkich utrudnieniach.


3 sierpnia, na trasę 2. etapu zawodnicy wyjadą w Częstochowie. Do pokonania będą mieć 146 km. Na starcie stanie 152 kolarzy, reprezentujących 19 drużyn. W Dąbrowie Górniczej przejadą ulicami: Łazowską, Idzikowskiego, Szosową, Armii Krajowej, Gwardii Ludowej, al. Piłsudskiego (Premia Górska), Królowej Jadwigi i Sobieskiego.


W ścisłym centrum miasta zaplanowano 5 rund, na trasie prowadzącej ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, nawrót na Rondzie Budowniczych Huty Katowice, Piłsudskiego, Królowej Jadwigi, Sobieskiego, nawrót przy Urzędzie Pracy, Sobieskiego i Królowej Jadwigi. Pokonując pierwsza rundę, kolarze dodatkowo wjadą do Będzina, gdzie nawrócą na Syberce.


Meta usytuowana będzie na ulicy Królowej Jadwigi - na wysokości wejścia do parku Hallera, na przeciwko PKZ.

Wszystkie informacje na temat objazdów i utrudnień mieszkańcy będą mogli uzyskać od wolontariuszy, którzy rozmieszczeni będą na całej trasie wyścigu. Rozpoznać będzie można ich po odblaskowych kamizelkach z napisem „WOLONTARIUSZ”.


Przed głównym wyścigiem odbędą się zawody dla młodzieży - Nutella Mini Tour de Pologne - 4 rundy o długości 4,5 km, na trasie prowadzącej ulicami: Królowej Jadwigi, nawrót na rondzie "Merkury", Królowej Jadwigi, Sobieskiego, nawrót przy Urzędzie Pracy, Sobieskiego, Królowej Jadwigi.


Organizacja tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest meta etapu jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich Europy, wiąże się z licznymi utrudnieniami w ruchu. Organizatorzy będą starali się zminimalizować je tak, aby były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.


W poniedziałek, już od wczesnych godzin porannych, w centrum miasta budowane będzie miasteczko rowerowe - meta, trybuny, telebimy, bramy. Demontaż scenografii planowany jest na godzinę 19.30, a prace mogą potrwać nawet do godziny 22.00.

 

Szczegółowe informacje o wszystkich utrudnieniach i zmianach organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej dostępne są w Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 32 262 44 10.


Utrudnienia w ruchu drogowym:

5.30 – 22.00 - ulica Sobieskiego oraz Królowej Jadwigi - od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicą Augustynika (zamknięta dla ruchu jezdnia w kierunku Huty Katowice, dotyczy również przejazdów poprzecznych);

6.00 – 22.00 – ulica Kościuszki, zamknięcie od skrzyżowania z ulicą Górniczą oraz dodatkowo na wysokości ulicy Bandrowskiego;

6.00 – 22.00 – ulica Piłsudskiego skrzyżowanie z ulicą Kościelną brak możliwości przejazdu poprzecznego;

13.00 – 22.00 – zamknięcie pętli od granicy miasta (z Będzinem) do ronda Aleja Róż; możliwość prawoskrętu od strony Alei Róż w ulicę Królowej Jadwigi - w kierunku Huty Katowice, do czasu zamknięcia Alei Róż, tj. do 15:30. Ulica Królowej Jadwigi w kierunku Będzina zamknięta na skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego;

15.20 – 22.00 – zamknięcie trasy przejazdu od granicy miasta z Chruszczobrodem do skrzyżowania Kasprzaka z Piłsudskiego (zamknięte dla ruchu ulice Idzikowskiego, Armii Krajowej, Łącznice z DK-1, Gwardii Ludowej, zamknięte dla ruchu ulice Piłsudskiego od ronda pod DK-1 do ulicy Kasprzaka – jezdnia w kierunku do Będzina). Powyższy odcinek będzie sukcesywnie dopuszczany do ruchu po przejeździe wyścigu.;

15.30 – 22.00 – zamknięcie Alei Róż (możliwy jedynie ruch lokalny, tj. dojazd do osiedla Adamieckiego);

15.45 – 22.00 – zamknięcie całej pętli od skrzyżowania z ulicą Kasprzaka (rondo Budowniczych Huty Katowice) do granicy miasta (z Będzinem) (zamknięte dla ruchu ulice Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Kasprzaka, Królowej Jadwigi, Sobieskiego – w obu kierunkach).


Utrudnienia w ruchu mogą pojawić się już na godzinę przed momentem całkowitego zamknięcia ulic.

 

Utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej - szczegóły w załączniku

W godzinach 5:30 - 23:00 całkowicie wyłączone z ruchu zostanie centrum Dąbrowy Górniczej – ulice: Królowej Jadwigi (jezdnia południowa od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ronda „Merkury”), Kościuszki (obie jezdnie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Górniczą do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi) oraz Sobieskiego (jezdnia południowa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chopina do skrzyżowania z ulicą Kościuszki).

Całkowicie wyłączone z obsługi zostaną tym samym przystanki: „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury”, „Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP”, „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy”, „Dąbrowa Górnicza Huta Bankowa” oraz „Dąbrowa Górnicza Centrum”.

 

Z kolei we wtorek, kolarze przejadą z Zawiercia do Katowic. Utrudnienia na drogach i zmiany w kursowaniu komunikacji pojawią się w tych miastach, a także m.in. w Piekarach Śląskich, Siemianowicach i Chorzowie.