PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Udostępnij:

Półkolonie z Fundacją Nasze Dzieci - relacja

Piątek, 31 lipca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

24 lipca Fundacja Nasze Dzieci zakończyła tegoroczny projekt półkolonii letnich dla dzieci. Nie zabrakło zajęć sportowych, rekreacyjnych, integracyjnych, zespołowych i indywidualnych, tanecznych, plastycznych, w tym wykonywania i malowania figurek gipsowych, malowania na płótnie.

 

I i II turnus półkolonii letnich z Fundacją Nasze Dzieci w Dąbrowie Górniczej już za nami.

 

W ramach edukacji prozdrowotnej odbyły się warsztaty o zdrowym odżywianiu pt. "Jedzenie ma znaczenie". Koloniści odświeżyli swoją wiedzę o tym, na co powinni zwracać uwagę przy zakupach żywności, jakie jedzenie daje siłę, a jakie osłabia, rozszyfrowywali etykiety na opakowaniach żywności oraz wspólnie przyrządzili smaczną zdrową przekąskę - mus owocowy.

 

Dzieci miały również okazję wziąć udział w programie edukacyjnym "Tajemnice miejskiej dżungli". Program w przystępnej formie, opartej na idei gier planszowych opowiedział o podstawowych zasadach poruszania się dzieci po drogach i jezdniach.

 

W scenerii miasteczka komunikacyjnego dzieci przyswajały sobie znaki drogowe i sygnalizatory świetlne, biorąc udział w wycieczce pod opieką pana policjanta i dziadka Maćka. Podzieleni na trzy grupy konkurowały ze sobą odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Odpowiedzi były nagradzane wybranymi losowo mniej znanymi, a wartymi zaprezentowania bajkami Jana Brzechwy np. Foka, Mrówka, Jeż. Program miał charakter interaktywny i łączył elementy współzawodnictwa z zabawą. Dzieci miały do dyspozycji plastrony z nadrukami pojazdów, znaki drogowe, odblaski i inne akcesoria.

 

Zabawa "Wielka Gra", czyli drużynowe zadania łatwe i trudne do wykonania sprawiły dzieciom wiele satysfakcji i radości. Koloniści z wielkim zapałem, pracując zespołowo pięknie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, między innymi takimi jak: "budowanie kaczki z klocków lego", "dopisywanie ciągu skojarzeń (10 wyrazów) zaczynając od danego słowa np. MLEKO", "policzenie wszystkich sprzętów jakie znajdują się na placu zabaw w ogrodzie" itd.

 

Podczas półkolonii odbyły się również zajęcia z języka angielskiego na wesoło przy wykorzystaniu gier i zabaw integracyjnych i ruchowych, plastycznych, tanecznych, muzycznych oraz technik multimedialnych. Warsztaty prowadzone były codziennie w małych grupach wiekowych.

 

Ogromną frajdę sprawiły dzieciom zajęcia Zumba Kids, czyli połączenie Zumba Fitness i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maksimum zabawy i fitnessu w tym samym czasie. ZUMBA KIDS promuje zdrowy tryb życia u dzieci i uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne. Dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Zajęcia pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka.

 

Dodatkowo zorganizowano wycieczkę do Ogrodzieńca, gdzie przewodnik przeprowadził dzieci nową trasę turystyczną na Zamku Ogrodzie­nieckim w Podzamczu: Dziedziniec Pański, zamkową kuchnię, skarbiec. Przeszli na zamek wysoki, wspinając się po kręconych schodach, obejrzeli kuchnię kurną, prywatne izby właściciela zamku - sypialnię Bonera i bibliotekę, muzeum zamkowe, które mieści się w jednej z izb rycerskich.

 

Interesujących zajęć dla dzieci było dużo dużo więcej, a pogoda i humory kolonistów dopisały wyśmienicie.

 

Celem projektu jest:

  • organizacja aktywnego, ciekawego i wesołego wypoczynku dla dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat,
  • stworzenie rodzicom warunków do godzenia rodzicielstwa i życia rodzinnego z życiem zawodowym (dostępność opieki w godzinach od 5.30 do 18.00),
  • zapewnienie dzieciom opieki sprawowanej przez wykwalifikowany i doświadczony personel,
  • zapewnienie dzieciom zdrowego całodziennego posiłku.

 

Po więcej informacji zapraszamy do artykułów na www.fundacja-naszedzieci.pl

 

Fundacja Nasze Dzieci KRS 0000377619