PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27 28293031

Udostępnij:

Zumba na Letniej Akademii 50+

Poniedziałek, 27 lipca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W każdy piątek o godzinie 17.00 podczas wakacji w pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” odbywają się zajęcia Zumby w ramach Letniej Akademii 50+.Zajęcia w ramach Letniej Akademii 50+ organizowane są przez stowarzyszenie Civitas. Może w nich uczestniczyć każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Odbywają się one w Parku Hallera w pobliżu Hali „Centrum”. W przypadku złej pogody, zajęcia te odbywają się właśnie w jej środku. Na uczestników czekają ćwiczenia oraz nauka różnych układów tanecznych. Wszyscy są bardzo zadowoleni.

 

 - Chodzę na zajęcia co piątek od początku lipca. To jest dla mnie coś innego, więc jestem tutaj z chęcią. Dobrze, że można się rozruszać przy drzewkach w cieniu, a nikomu to nie zaszkodzi – mówi pani Zofia, seniorka, która uczęszcza także na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej.

 

Zajęcia zumby prowadzi Anita Dziubek, która na co dzień przeprowadza treningi w Fitness Klub Salsa w Dąbrowie Górniczej oraz Mysłowickim Ośrodku Kultury: - Jestem pełna podziwu, nie spodziewałam się, że będzie aż tak wielu chętnych i że wszyscy będą tak bardzo aktywni. Panie są żywym przykładem na to, że zumbe może tańczyć każdy, niezależnie od wieku. Mamy tutaj także kilku panów, bardzo się z tego cieszę.

 

Letnia Akademia 50+ stowarzyszenia Civitas to nie tylko piątkowe zajęcia zumby. Codziennie na uczestników czekają inne atrakcje. W poniedziałek organizowana jest lekcja języka angielskiego pod chmurką. We wtorek cykl warsztatów Babie Lato.

 

W środę rano gimnastyka przy siłowni pod chmurką w parku Hallera, a popołudniem tego samego dnia odbywa się nauka tańca Latino solo. W czwartek można uczestniczyć w zajęciach Tai Chi na świeżym powietrzu. W ramach Akademii organizowane są także pikniki rowerowe w okolicach Parku Zielona i Jeziora Pogorii, które kończą się wspólnym śpiewem i grillem. Najbliższy piknik rowerowy odbędzie się 19 sierpnia.

 

- Serdecznie zapraszam każdego na nasze piątkowe zajęcia zumby. Gwarantujemy dużo ruchu i świetną zabawę – dodaje Anita Dziubek.

 

żródło: dabrowagornicza.naszemiasto.pl

autor: Kacper Jurkiewicz