PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
202122 23242526
2728293031

Udostępnij:

Olimpiada Sportów Niecodziennych

Środa, 22 lipca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Czwartkowy ranek 23 lipca stanie się po raz kolejny areną nietypowych konkurencji organizowanych przez dąbrowską Fundację Godne Życie. Olimpiada Sportów Niecodziennych odbędzie się już jutro od godz. 10.00 w Parku Hallera.

 

Uczestnicy zabawy mogą sprawdzić swoje umiejętności w rozmaitych konkurencjach. Dzieci będą przerzucały na ręcznikach balon wypełniony wodą, biegały w workach, przeciągały linę, grały w kapsle i mega warcaby oraz bawiły się „mówiącą piłką”. Rozgrywki w poprzednich odsłonach Olimpiady były bardzo zaciekłe. Każdy chciał spróbować swoich sił we wszystkich zabawach.


Dla najmłodszych przewidziana jest zabawa na trampolinie, konkurs młodych talentów podczas którego każde dziecko może zaśpiewać, zatańczyć czy powiedzieć wierszyk oraz kącik artystyczny w którym każde dziecko może namalować swoje arcydzieło pod okiem profesjonalistów. 

Do tej pory nagrodami dla zwycięzców były piłki, gra sudoku, rakietki do badmintona i inne. Najwięcej emocji wzbudzały jednak stanowiące główną nagrodę wentylatorki, zasilane gniazdem USB. Trudno się dziwić, była to idealna nagroda dla tych, którzy pomimo doskwierającego upału zdecydowali się wziąć udział w nietypowych sportowych rozgrywkach.

 

Czwartkowa Olimpiada współorganizowana jest we współpracy z Stowarzyszeniem Dar Serca, Stowarzyszeniem Razem w Przyszłość, Stowarzyszeniem Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Fundacją Wygrajmy Razem oraz OSP Tucznawa. Wszelkie działania organizowane we współpracy z innymi organizacjami powodują rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz owocują wzorami kooperacji, które powielane będą przez wiele następnych lat.


Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej i 1% podatku przekazanego na rzecz Fundacji Godne Życie.