PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
0607080910 1112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Udostępnij:

"Za uśmiech dziecka"

Piątek, 10 lipca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Chociaż dzień 4 lipca 2015 roku był upalny to i tak zgromadził młodych uczestników oraz sympatyków dobrej zabawy na festynie plenerowym „ Za uśmiech dziecka ” w dzielnicy Dąbrowy Górniczej – Ujejsce. Tradycyjnie został zorganizowany przez Stowarzyszenie „ Forum Terenów Zielonych ” przy współpracy z lokalną Ochotniczą Strażą Pożarną.

 

Festyn „ Za uśmiech dziecka” został objęty Honorowym Patronatem przez:

- Poseł na Sejm RP Panią Beatę Małecką - Libera

- Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej Pana Zbigniewa Podrazę

 

Prezes Stowarzyszenia FTZ Jan Czerw oraz Radna Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej Renata Solipiwko przywitali zebranych uczestników festynu, skierowali podziękowania do tych ludzi – ludzi dobrego serca, którzy są z nimi od lat jak i tych, którzy po raz pierwszy przyczynili się do zrealizowania kolejnego przedsięwzięcia, na którym bez jakiegokolwiek ograniczenia mogły uczestniczyć dzieci i młodzież lubiąca dobrą zabawę, nagrody, sprawdzając się i rywalizując w poszczególnych konkurencjach.

 

Projekt ten oprócz dobrze zagospodarowanego czasu młodym ludziom promował szeroko rozumianą wiedzę o bezpieczeństwie - poprzez zabawę ucząc.

 

Spotkanie zaszczycili swoja obecnością Senator RP Zbigniew Meres z Posłem na Sejm RP Jarosław Pięta oraz nowo wybrany Przewodniczący DFOP Łukasz Kolber.

 

Senator RP Zbigniew Meres po oficjalnym podziękowaniu za zaproszenie omówił zagrożenia występujące pod względem pożarowym oraz przedstawił sposoby ich zapobiegania.

 

Członkowie stowarzyszenia m.in.: Teresa Jędras, Krystyna Bednarczyk, Alicja Czerw, Monika Derewońko oraz inni zabawiali młodych uczestników prowadząc takie zabawy, konkursy, aby doskwierający upał zbytnio ich męczył. Dużą ulgą była uruchomiona przez strażaków ochotników kurtyna wodna, która w jakiś sposób niwelowała lejący się żar z nieba.

 

Występ artystyczny miejscowego zespołu tanecznego był sygnałem rozpoczęcia festynu po którym przeprowadzono cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy m.in: plastyczny, „Wiedzy o Dąbrowie Górniczej ”, które były ukierunkowane na bezpieczeństwo (zagrożenia i im zapobieganie ), „Rybaka”, wokalny, wybór „ Małej Miss ”itp.

 

Na zakończenie każdy (dziecko czy dorosły) mógł spróbować swych sił jazdy slalomowej na rowerze otrzymując w nagrodę kamizelkę oraz gadżety odblaskowe.

 

Dodatkowymi atrakcjami były stoiska tzw. odpustowe, wystawy haftu artystycznego, klatki z ptactwem ozdobnym, które cieszyły oczy ich upierzeniem i miniaturyzacją, kula wodna czy pneumatyczne zjeżdżalnie.

 

Ponadto zostały podstawione samochody wraz z wyposażeniem straży pożarnej OSP i PSP oraz policji z KMP i komisariatu z Ząbkowic, w których dziewczyny i chłopcy mogli poczuć się, chociaż przez chwilę jak ratownicy, a nawet obrońcy prawa uruchamiając sygnały świetlne i akustyczne pojazdów.

 

Wszyscy, którzy uczestniczyli w zabawach konkursach otrzymali nagrody, dyplomy, a pozostali upominki, nie zabrakło również przygotowanego dla wszystkich będących na placu straży słodkich poczęstunków i napoi.