PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29 30

Udostępnij:

Dyskusja na Manhattanie

Poniedziałek, 29 czerwca, 2015, #Aktualności

W weekend 26-28 czerwca br. prowadzone były konsultacje społeczne odnośnie projektu pn. „Rozbudowa miejsc parkingowych oraz przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego na Osiedlu Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej – etap III”.

 

Od piątku do niedzieli mieszkańcy osiedla mogli zgłaszać swoje uwagi i propozycje co do rozbudowy miejsc parkingowych oraz przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego. Konsultacje prowadzone były w namiocie miejskim (oznaczonym herbem i napisem „Dąbrowa Górnicza”), który zlokalizowany był na osiedlu w różnych lokalizacjach tj. na początku i na końcu ciągu komunikacyjnego pomiędzy blokiem przy Al. J. Piłsudskiego 34 i 36 oraz w pobliżu kościoła.

 

Mieszkańcy przy pomocy specjalnie przygotowanej makiety odzwierciedlającej ich miejsce zamieszkania mogli namacalnie zgłaszać swoje sugestie projektantom, którzy moderowali weekendowe warsztaty. Uczestnicy spotkania wskazali m.in. następujące rekomdenacje. Ciag pomiędzy blokiem 34 i 36 (zlokalizowany bliżej bloku 36) winien zostać utrzymany jako ciąg pieszy, a nie pieszo jedny. Utwardzony plac, który zlokalizowany jest przy przystanku autobusowym w kierunku Gołonoga winien zostać zdemontowany, a w jego miesjcu sugerowano, aby powstał plac zabaw. Z kolei aktualnie istniejący plac zabaw, który usytuowany jest po drugiej stronie osiedla powinien stać się parkingiem. Mieszkańcy sugerowali także, że skwarek zieleni obok pubu pomiędzy blokiem 32 i 34 winien zostać zmieniony na parking. Co do bolku 34 to padła także sugestia, aby zabrać niewielki pas zieleni, aby nieco poszerzyć przejazd dla samochodów. Ogólną uwagą mieszkańców było także postulowanie o zachowanie jak największej ilości zieleni na osiedlu. Zgłaszali także, że obszarach zielonych winny zostać rozlokowane ławki, punkty świetlne oraz kosze na odpady i psie nieczystości.

 

Prezentacja wypracowanych założeń, które przygotowane zostaną w oparciu o powyższe rekomendacje mieszkańców odbędzie się 20 lipca br. w Zespole Szkół nr 2. Dokładniejsze informacje odnośnie spotkania przedstawione zostaną w najbliższym czasie na stronie internetowej poświęconej konsultacjom społecznym www.konsultacje.idabrowa.pl