PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425 262728
2930

Udostępnij:

Dąbrowska Szkolna Liga Strzelecka

Czwartek, 25 czerwca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dnia 22 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Dąbrowskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. To dwunaste przedsięwzięcie tego rodzaju, będące ukoronowaniem sześciu edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się w soboty, od września 2014 r. do kwietnia 2015 roku.

 

Celem zawodów jest:

  • popularyzacja wśród młodzieży strzelectwa sportowego,
  • wyłonienie najlepszych strzelców w mieście,
  • przygotowanie do zawodów strzeleckich na różnym szczeblu,
  • integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem.

 

Organizatorami strzeleckich  zmagań młodzieży byli: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Klub Strzelecki LOK, Towarzystwo Sportów  Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

 

Do rywalizacji przystąpiły pięcioosobowe drużyny  reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Dąbrowy Górniczej. Szkoły typowały do ligi najlepszych zawodników. Każda mogła wystawić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawodnicy podczas spotkań ligowych po trzech próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.

 

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyły uczennice V Liceum Ogólnokształcącego, na drugim miejscu znalazła się drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Ekonomicznych, a na trzecim miejscu zawodniczki Zespołu Szkół Technicznych.

 

Indywidualnie zwyciężyła Ilona Krawczyk z ZSE, która wyprzedziła Dagmarę Socińską (V LO) oraz Milenę Kawalec (ZSE).

 

Drużynowo wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, wyprzedając zespół z Zespołu Szkół Technicznych, a na trzecim miejscu  uplasowali się reprezentanci z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

 

Tytuł najlepszego strzelca zdobył Daniel Sadowski z V LO. Drugie miejsce zajął  Krzysztof Dulias (V LO), a trzecie miejsce Jan Tabacki (V LO).

 

Wśród szkół gimnazjalnych po raz kolejny najlepsza okazała się drużyna z Gimnazjum Nr 8.

 

Drużyny, które w Dąbrowskiej Szkolnej Lidze Strzeleckiej zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały puchary, medale i dyplomy. Lokaty indywidualne wyróżniono dyplomami oraz nagrodami  rzeczowymi.