PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
222324 25262728
2930

Udostępnij:

Ruch obywatelski "Więcej niż energia"

Środa, 24 czerwca, 2015, #Aktualności

Dołącz do ruchu „Więcej niż energia”. Zgłoś się na darmowe warsztaty i zostań aktywistą ekologicznym!

 

Masz pozytywną energię i chcesz spożytkować ją działając na rzecz ludzi oraz przyrody? Jeśli popierasz odnawialną energetykę i zależy Ci na rozwoju OZE w Polsce, to dołącz do ruchu obywatelskiego „Więcej niż energia” – zapisz się na warsztat.

 

„Więcej niż energia” to ruch zainicjowany przez organizacje pozarządowe, który wspiera odnawialną energetykę obywatelską oraz poprawę efektywności energetycznej. Od inauguracji kampanii, 9 czerwca, postulaty ruchu poparło już ponad 11 tysięcy Polek i Polaków oraz kilkadziesiąt organizacji i instytucji, w tym naukowych i samorządowych. Dodatkowe informacje o ruchu możesz znaleźć na stronie wiecejnizenergia.pl.

 

Wielkie zmiany zaczynają się od działań ludzi takich jak Ty. Zainicjuj zmianę w swojej okolicy. Pokażą Ci jak to zrobić. Zdobędziesz konkretną wiedzę o odnawialnych źródłach energii oraz idei energetyki obywatelskiej w Polsce. Nauczą Cię jak zorganizować i wypromować wydarzenie, jak rozmawiać z mediami, a także z odbiorcami Twoich przyszłych działań, np. mieszkańcami Twojej miejscowości. Jeszcze tego lata sprawdzisz w praktyce nabyte na warsztacie umiejętności (np. biorąc udział w akcjach ruchu na przystanku Woodstock). Możesz działać z nimi, a zdobyte doświadczenie wykorzystać przy organizacji innych wydarzeń lub poszukiwaniu pracy. Poznasz wiele osób z całej Polski, które kierują się w życiu i pracy wartościami ekologicznymi.

 

Pamiętaj: nie musisz być ekspertem we wszystkim. Wśród aktywistów w organizacjach ekologicznych są osoby, które zajmują się organizacją, logistyką, promocją, mediami, działaniami bezpośrednimi. Każdy może znaleźć odpowiednią rolę dla siebie. Czekamy na zgłoszenia wszystkich osób, które mają odwagę i energię do działania!

 

Wypełnij formularz zgłoszenia tutaj: https://goo.gl/PoiTQZ. Uczestnikom warsztatu zapewniamy nocleg, wyżywienie, dojazd i dobrą zabawę. Mamy nadzieję na wspólną pracę po zakończeniu warsztatu. W razie pytań pisz na adres: milena@globalnepoludnie.pl.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lipca do północy! 3 lipca poinformowany zostaniesz o wynikach rekrutacji.