PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22 232425262728
2930

Udostępnij:

Spotkanie organizacyjne Festiwalu Ludzi Aktywnych

Poniedziałek, 22 czerwca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Festiwal Ludzi Aktywnych

Już  22 czerwca 2015 r. o godzinie 16.00 w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące siódmego Festiwalu Ludzi Aktywnych. Wierzymy, że nie nie może Was na nim zabraknąć.

 

29 sierpnia (uwaga! zmiana terminu) w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej stanie miasteczko obywatelskie. Udział w święcie trzeciego sektora będzie szansą, aby pokazać to, co robicie w swoich organizacjach, poznać inne działające na terenie Zagłębia podmioty, pozyskać wolontariuszy oraz znaleźć sponsorów chętnych do wsparcia Waszych działań.Do udziału w Festiwalu zapraszamy stowarzyszenia, fundacje, kluby wolontariusza, spółdzielnie socjalne, klub sportowe i żeglarskie, koła gospodyń, ochotnicze straże pożarne oraz nieformalne grupy inicjatywne działające na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu organizacyjnym!!!!

Do 15 lipca Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej czeka na zgłoszenia.

Wypełniony formularz (pobierz) można:

  • przesłać na adres e-mail: inkubator.dg@gmail.com
  • przynieść osobiście do siedziby Inkubatora – Al.T.Kościuszki 25, 41-300 Dąbrowa Górnicza (Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej).


Przypomnijmy, że Festiwal Ludzi Aktywnych to coroczne święto lokalnego trzeciego sektora. Nawiązuje do odbywającego się co 3 lata Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz regionalnych i lokalnych Forów Inicjatyw Pozarządowych tzw. FIP-ów.


Jego ideą jest przede wszystkim integracja działaczy trzeciego sektora oraz wolontariuszy, czyli ludzi aktywnych społecznie. Jego równie ważną rolą jest promocja aktywności społecznej, ruchów obywatelskich, działań lokalnych stowarzyszeń i fundacji oraz usług, które są przez nie świadczone. Przygotowania do festiwalu mają również aspekt edukacyjny w zakresie współpracy, zarówno wewnątrzsektorowej, jak i międzysektorowej.Głównymi organizatorami Festiwalu jest Partnerstwo: „Wspólnie dla Miasta”, a w jego ramach Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej w ścisłej współpracy z Pałacem Kultury Zagłębia, Centrum Sportu i Rekreacji.

Tak wyglądały poprzednie edycje Festiwalu: