PoWtŚrCzPtSoNd
01020304050607
080910 11121314
15161718192021
22232425262728
2930

Udostępnij:

Otwarcie "Klubu Seniora i Juniora"

Środa, 10 czerwca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” serdecznie zaprasza Mieszkańców Dąbrowy Górniczej, a w szczególności Osiedla Sikorskiego na uroczyste otwarcie nowego Klubu Seniora i Juniora „Manhattan”, które odbędzie się w dniu 11 czerwca 2015 roku o godz. 15.00 w siedzibie stowarzyszenia w Dąbrowie Górniczej, przy Al. J. Piłsudskiego 34E/661A.

 

Gośćmi honorowymi będą: Łukasz Baruch, finalista Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. M. Grechuty z Fundacji „Wygrajmy Razem”, Karolina Żelichowska z Fundacji "Wygrajmy Razem" oraz Rafał Kozieł, solista Klubu Helikon, PKZ, członek Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

 

Otwarciu Klubu Seniora i Juniora  Manhattan towarzyszyć będą liczne atrakcje. Każdy z uczestników, bez względu na wiek, znajdzie na pewno coś ciekawego dla siebie. Proponujemy Olimpiadę Sportów Niecodziennych:

- Budowa wieży z klocków,

- Przesypywanie piasku,

- Mega Warcaby,

- Turniej hula hop.

Zapewniamy także ciekawe warsztaty artystyczne:

- malowanie na szkle,

- malowanie twarzy,

- malowanie na sztalugach,

- wikliniarstwo papierowe,

- wyrób biżuterii z tekstyliów.

 

Osoby dbające o zdrowie mogą liczyć na bezpłatne fachowe porady dietetyka i diabetyka z Centrum Kosmetologii i Dietetyki LOREN z Dąbrowy Górniczej. Dla spragnionych nie zabraknie również smacznego poczęstunku. Oprawę muzyczną i gwarantowane ciekawe prowadzenie otwarcia klubu zapewni Ryszard Daniluk, przy  współpracy z Łukaszem Kolberem z Fundacji „Godne Życie”.

 

To pierwszy klub osiedlowy w Dąbrowie Górniczej prowadzony przez stowarzyszenie, finansowany przez Urząd Miejski w ramach II edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” prowadziło już od października 2014 roku Klub Seniora „Złota Jesień”.


W związku z ogromnym zapotrzebowaniem społecznym rozszerzono jego działalność i skierowano ofertę  do różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, seniorów z uwzględnieniem zajęć dla rodzin. Stowarzyszenie będzie prowadziło nowy klub w partnerstwie z instytucjami miejskimi oraz innymi stowarzyszeniami, takimi jak: Pałac Kultury Zagłębia, Fundacja „Godne Życie”, Stowarzyszenie „Civitas”, Spółdzielnia socjalna ReAkcja, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Diabetyków i Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

 

Klub Seniora i Juniora „Manhattan”  będzie działał od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 19.00 oraz w sobotę w godz. od 10.00 do 14.00. Dodatkowo organizowane będą niektóre zajęcia także w niedzielę. Oferta Klubu dla mieszkańców obejmuje między innymi: zajęcia wokalno-taneczne, plastyczne, muzyczne, warsztaty rękodzieła (decoupage, filcowanie, tworzenie biżuterii, witraż metodą Tiffaniego), naukę podstawowej obsługi komputera, gry na gitarze, języków obcych, kroju i szycia, karaoke, organizację wyjazdów do kin, muzeów, teatru, na basen, wycieczek krajoznawczych, eventów plenerowych, spotkania z interesującymi ludźmi, organizację wystaw, wernisaży, spotkań okolicznościowych, koncertów muzycznych, zajęć sportowych, pokazów filmowych i wiele innych.   

 

Oferta Klubu może ulec poszerzeniu lub modyfikacji, w zależności od potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców. W okresie wakacji letnich klub zapewni dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczestnikom klubu udostępniony będzie również kącik dla najmłodszych, kącik komputerowy, czytelniczy, stanowisko ze stołem do gry w tenisa. Należy przy tym zaznaczyć, że udział we wszystkich zajęciach organizowanych przez klub jest bezpłatny.  

 

Klub Seniora i Juniora „Manhattan” w swoim założeniu ma odgrywać ogromną rolę w życiu społeczności lokalnej. To właśnie tutaj będzie można kształtować swoje umiejętności, zdobywać wiedzę i nowe doświadczenia, miło i przyjemnie zagospodarować swój wolny czas, zapobiegać zjawisku osamotnienia i anonimowości jednostki. Nadrzędnym celem Klubu będzie kształtowanie postaw obywatelskich i budowanie więzi międzypokoleniowych, międzysąsiedzkich, tworzących poczucie współodpowiedzialności za otoczenie i za to, co się dzieje na Osiedlu.