PoWtŚrCzPtSoNd
010203
04050607080910
11121314 151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

VI Puchar Przyjaciół Białej Przemszy

Czwartek, 14 maja, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy po raz kolejny zaprasza Was nad brzegi Biełej Przemszy. 24 maja w niedzielę w Sławkowie na stadionie MKS już po raz szósty zbierzemy się, żeby wziąć udział w Pucharze Przyjaciół Białej Przemszy.


Stowarzyszenie serdecznie zaprasza do udziału w imprezie, która poza towarzyską rywalizacją o piękne puchary i cenne nagrody, jest niepowtarzalną okazją do pobuszowania nad brzegami prawdopodobnie najwspanialszej rzeki na świecie. Zaprasza na wydarzenie, które poza łowieniem ryb na punkty, jak pokazały poprzednie lata, jest świętem rzeki, piknikiem rodzinnym, „realem”, w którym spotykamy naszych przyjaciół z całej Polski. Zaprasza wszystkich, którzy już kiedyś odwiedzili Białą Przemszę, jak również tych, którzy jeszcze nie mieli takiej okazji. Z naszej strony jak zwykle gwarantujemy, że ryby dopiszą, bo jest ich jeszcze więcej niż w latach poprzednich – np. na nowym odcinku No Kill. Zapewniają strawę i napitki, puchary i nagrody, a przede wszystkim niepowtarzalny klimat.


Zgłoszenia można zamieszczać w komentarzach pod artykułem, na forum, na profilu na Facebook’u lub u Bartka „Beziego” Bezłady pod nr telefonu 507 626 483.
 

Harmonogram imprezy
24 maja 2015r. (niedziela)
6:30 – Zbiórka na stadionie MKS Sławków ul. Walcownia, uzupełnienie listy uczestników, wpłaty startowego do godz. 7:00 (gotowka na miejscu, startowe 50zł), przekazanie zawodnikom miarek do pomiaru złowionych ryb.
7:00 – Odprawa, omówienie regulaminu zawodów i programu całej imprezy, przedstawienie gości i sponsorów.
7:30 – Rozpoczęcie zawodów.
13:00 – Zakończenie zawodów.
13:00 do 14:00 – Zbiórka, poczęstunek.
14:30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
Od 15:00 do … – Między innymi:
– Zbiórka sprzętu wędkarskiego na aukcje SPBP
– Konkursy dodatkowe o nieokreślonej sile rażenia


W zawodach mogą brać udział wszyscy, którzy do odprawy wniosą opłatę startową w wysokości 50 PLN (gotówką), będą posiadać stosowne opłaty i uprawnienia do wędkowania na wodach Okręgu Katowickiego PZW.

Rodzaj zawodów:  towarzyskie, indywidualne, na zasadach „no kill”
Klasyfikacja:
-spinning
-sztuczna mucha
-ryba zawodów.


Miejsce rozgrywania zawodów:
BIAŁA PRZEMSZA


Dozwolone metody połowu:
spinning i sztuczna mucha (haki bezzadziorowe lub pozbawione zadzioru)


Sprzęt i przynęty:
Ponieważ do punktacji będą zaliczane tylko ryby wypuszczone, obowiązuje stosowanie haków bezzadziorowych lub pozbawione zadzioru. Każdy zawodnik powinien posiadać przy sobie: podbierak, cyfrowy aparat fotograficzny (lub telefon z aparatem o dużej rozdzielczości). Sędziowanie będzie odbywać się na zasadach „koleżeńskich” – dowodem złowienia wymiarowej ryby będzie jej zdjęcie wraz z miarką VI PPBP. Wymiarową rybę należy zapisać na karcie startowej podając gatunek i wymiar. W czasie trwania zawodów, w związku z brakiem podziału łowiska na sektory, dozwolone jest przemieszczanie się samochodem w wybrane przez zawodników miejsce połowu.


Punktowane ryby:
– pstrąg potokowy: 1cm = 1pkt.
– pstrąg tęczowy: 1cm = 1pkt.
Do punktacji będą zaliczane wyłącznie ryby przekraczające wymiar ochronny 30cm. Aby zgłosić rybę należy zrobić jej zdjęcie z miarką i dostarczyć do komisji sędziowskiej (pokazać, przesłać MMS’em, przesłać poprzez bluetooth itp.). Podczas zawodów dopuszcza się brodzenie na własną odpowiedzialność zawodników do głębokości pozwalającej na bezpieczne wędkowanie. Osoby niepełnoletnie, chcące brać udział w zawodach, muszą przedstawić komisji sędziowskiej pisemną zgodę opiekunów. Złamanie przepisów przez osobę startującą w zawodach jest jednoznaczne z dyskwalifikacją bez prawa zwrotu opłaty startowej. Podczas zawodów obowiązuje RAPR PZW.