PoWtŚrCzPtSoNd
010203
0405060708 0910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Pierwsze konsultacje odnośnie skweru

Piątek, 8 maja, 2015, #Aktualności

7 maja odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami dzielnicy "Stary Gołonóg" odnośnie zagospodarowania skweru w ich dzielnicy. Spotkanie to w całości poświęcone zostało diagnozie aktualnego stanu tego terenu. Zobacz jak mieszkańcy dyskutowali o tym terenie.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia ogólnych założeń prowadzenia konsultacji społecznych w mieście. Pan Marcin Bazylak - Pełonomcnik Prezydenta Miasta podkreślił, że dialog i prowadzenie dyskusji odnośnie zagospodarowywania przestrzeni publicznej jest niezbędne do harmonijnego rozwoju miasta. Następnie Pan Zbigniew Łukasik - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, który zainicjował te konsultacje przybliżył w jakim celu te konsultacje w ogóle są prowadzone i przybliłyż nieco problemy, z którymi borykają się mieszkańcy tego osiedla.

 

Następnie rozpoczął się etap samej sesji warsztatowej, które przeprowadzone zostały przez urbanistów - Pawła Jaworskiego i Annę Karłowską. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy - pierwsza pracowała w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Prusa 3, druga natomiast przy zastosowaniu techniki spaceru badawczego ruszyła do uzyskania diagnozy w miejsce skweru.

 

Pierwsza grupa przy pomocy map wskazywała poszczególne problemy, które występują na trzech podwórkach, które były przedmiotem konsultacji. Grupa druga natomiast mogła namacalnie przekazać moderatorowi swoje uwagi i spostrzeżenia.

 

Efektem spotkania, było krótkie podsumowanie warsztatu oraz wybranie grupy przedstawicieli, którzy reprezentować będą głos psozczególnych podwórek na kolejnym spotkaniu warsztatowych, które odbędzie się 19 maja. Cały proces zakończy się 10 czerwca, gdzie zaprezentowana zostanie koncepcja zagospodarowania tego terenu wypracowana wspólnie z mieszkańcami tego osiedla.