PoWtŚrCzPtSoNd
010203
0405060708 0910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Spółdzielnia Socjalna Reakcja

Piątek, 8 maja, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Spółdzielnia Socjalna ReAkcja powstała z inicjatywy mieszkańców Będzina i Dąbrowy Górniczej w ramach projektu "Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości Województwa Śląskiego". 


Spółdzielnia Socjalna to podmiot ekonomii społecznej łączący cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej, mająca umożliwić przyszłym członkom powrót do uregulowanego życia społecznego i aktywności na rynku pracy.

 

W chwili obecnej ReAkcja odpowiedzialna jest za tworzenie kilku marek, swoim zakresem obejmującym różne dziedziny handlu tj.: produkcja i sprzedaż odzieży, organizacja eventów, tworzenie reklamy.

 

Obecnie główną gałęzią działalności Spółdzielni jest Slavic Rasta - pierwsza w Polsce marka odzieżowa, która została stworzona z inicjatywy podmiotu ekonomi społecznej. Slavic Rasta łączy w sobie klasyczny hiphopowy styl z kulturą Rastafari, przy jednoczesnym nawiązaniu do słowiańskich korzeni. W swojej ofercie posiada odzież zarówno dla mężczyzn jak i kobiet a internetowy sklep marki (www.slavic-rasta.pl) ma ogólnopolski zasięg.

 

Slavic Rasta od samego początku nieustannie poszerza zasięg swojej działalności – patronuje imprezy muzyczne i zawody taneczne (dancehall) na terenie całej Polski a z początkiem tego roku powstała wytwórnia muzyczna Slavic Rasta Label. Pierwszą pozycją w katalogu wytwórni stał się trzeci solowy album Bas Tajpana, dostępny w sklepach muzycznych na terenie całego kraju, takich jak sieci Empik i Saturn. Płytę promuję do tej pory 5 teledysków, a wszystkie zostały zrealizowane pod kierownictwem pracowników ReAkcji.

 

Drugą z marek Spółdzielni Socjalnej ReAkcja jest Profitto Group czyli agencja eventowo-reklamowa, która jest kontynuacją i poszerzeniem działań marki Profitto, mającej na celu tworzenie eventów oraz wykonywaniu usług reklamowych dla firm, fundacji, organizacji oraz osób prywatnych.


Spółdzielnia prowadzi także wypożyczalnie leżaków na rekreacyjnych terenach przy jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Punkt oferuje wygodne i funkcjonalne leżaki w atrakcyjnej cenie, które znajdują zastosowanie również podczas eventów organizowanych przez PROFITTO GROUP i SLAVIC RASTA.

 

Do najbliższych planów ReAkcji należy przede wszystkim otwarcie sklepu z odzieżą Slavic Rasta a także innych marek streetwearowych. Sklep będzie mieścił się na osiedlu Manhatan w Dąbrowie Górniczej i w zamyśle pracowników Spółdzielni ma być także miejscem spotkań ludzi tworzących kulturę alternatywną w regionie i sprzyjać jej rozwojowi.