PoWtŚrCzPtSoNd
010203
0405060708 0910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Udostępnij:

Konkurs grantowy "To dla mnie ważne"

Piątek, 8 maja, 2015, #Dotacje, #Aktualności, #Granty zewnętrzne

Chciałbyś stworzyć ciekawe miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom? Pragniesz wybudować plac zabaw, otworzyć świetlicę lub zorganizować zajęcia sportowe czy edukacyjne dla najmłodszych? Masz wiele pomysłów, ale nie wiesz, skąd wziąć fundusze na ich realizację? Zgłoś się do konkursu grantowego „To dla mnie ważne” organizowanego przez Fundację Aviva. Jego 3. edycja rusza 5 maja. Pula grantów wynosi aż 200 tysięcy złotych!

 

Każdy może starać się o grant

Konkurs grantowy „To dla mnie ważne” to wyjątkowa okazja dla każdego, kto chciałby zmienić życie najmłodszych w swojej okolicy. Od 5 maja na stronie internetowej www.todlamniewazne.pl będzie można zgłosić konkursowy wniosek i starać się o realizację swojego pomysłu. W krótkim formularzu wystarczy opisać projekt (np. budowa placu zabaw, wyposażenie świetlicy, zakup sprzętu do pracowni komputerowej) i wskazać kwotę potrzebną do jego realizacji. Szansę mają zarówno inicjatywy zgłoszone w pojedynkę, z sąsiadami, w ramach organizacji pozarządowej, a także w imieniu jednostki samorządowej.

 

Wnioski, które mają szansę podbić serca jury

Po zgłoszeniu wniosku kluczowe jest poparcie internautów. To oni poprzez głosowanie zdecydują, które wnioski zostaną przedstawione jury. Fundacja Aviva na stronie www.todlamniewazne.pl udostępnia narzędzia, które pomogą w podbiciu serc jak największej liczby osób – plakaty, przykładowe posty do wstawienia na profilu Facebook, projekty zaproszeń na spotkania itp. Głosowanie będzie trwało do 14 czerwca. Do finału przejdzie 20 inicjatyw, które otrzymają najwięcej głosów. Spośród nich jury wybierze laureatów 3. edycji i rozdzieli pomiędzy nich pulę grantów - 200 tysięcy złotych.

Fundacja Aviva zaprosiła do współpracy w jury znane osoby. Wśród nich są: dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, autorka wielu publikacji dla dzieci i rodziców, prof. Janusz Książyk – kierownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Jacek Olszewski z zarządu Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Paweł Woliński – prezes zrzeszającej rodziców Fundacji Mamy i Taty oraz Iga Młynarczyk – popularna blogerka parentingowa angażująca się w różne akcje społeczne na rzecz dzieci.

 

3. edycja daje podwójną szansę na zebranie funduszy

Zarówno wnioskodawcy, jak i głosujący otrzymają podwójną szansę na realizację zgłoszonych i wspieranych inicjatyw. Fundacja Aviva ponownie wykorzysta moc finansowania społecznościowego, czyli crowdfundingu, który polega na finansowaniu pomysłów przez społeczność, która jest wokół nich zorganizowana. To innowacyjne rozwiązanie wykorzystano już w 2. edycji konkursu „To dla mnie ważne” współpracując z czołowym polskim serwisem crowdfundingowym Wspieram.to. W tej edycji Fundacja Aviva postanowiła uruchomić mechanizm crowdfundingu już od samego początku trwania konkursu. Dzięki temu autorzy inicjatyw społecznych mogą uzyskać o wiele więcej funduszy od wszystkich tych, którzy zechcą wesprzeć ich pomysł.

 

Zgłoś się do konkursu grantowego „To dla mnie ważne” i zmień życie dzieci w swojej okolicy!