PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27 282930

Udostępnij:

Wyśpiewali marzenia

Poniedziałek, 27 kwietnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

W środę 22 kwietnia  w Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert charytatywny „Wyśpiewajmy marzenia” zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dar Serca”. Koncert to część akcji charytatywnej „Graj i Pomagaj” zainicjowanej i organizowanej  przez Centrum Sportu i Rekreacji.

 

W czasie imprezy  prowadzona była zbiórka publiczna  nr 2014/955/OR. Zebrane środki zostaną  przeznaczone na organizację wyjazdu dąbrowskich dzieci na zielone szkoły.

 

Imprezie  towarzyszyła wystawa prac plastycznych Pani Ireny Wiltosińskiej oraz podopiecznych Stowarzyszenia.

 

Natomiast w programie artystycznym znalazły się wielkie przeboje muzyki rozrywkowej, arie operetkowe i utwory z pogranicza klasyki i rozrywki.  Repertuar różnorodny, bo i artyści reprezentowali rożne style muzyczne.

 

Wystąpili  niezwykli artyści Fundacji Wygrajmy Razem: Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch, Grzegorz Dowgiałło oraz śpiewaczka operowa – Agata Widera. Nie mogło zatem zabraknąć takich hitów jak „Usta milczą dusza śpiewa” czy „Time to say goodbaye”. Niesamowite wrażenie na publiczności zrobiło spektakularne wykonanie słynnego utworu musicalowego pt. „Upiór w operze”. Agata Widera i Grzegorz Dowgiałło zaprezentowali  najwyższy kunszt wokalny. Niemniej wspaniale wypadli w duecie Panowie. W utworze „Sugar baby love” mieli okazję zaprezentować śpiew falsetem, co w przypadku mężczyzn jest nie lada umiejętnością. Karolina Żelichowska   w niezapomnianej piosence pt. „Tell him” (org. Celine Dion & Barbra Streisand), którą wykonała w duecie z Agatą Widerą, pokazała prawdziwą klasę. Poza duetami ,a nawet jednym tercetem, zabrzmiały solowe wykonania wokalistów. Grzegorz Dowgiałlo zaprezentował swoje autorskie utwory: „Pan zły”, „Z bliskim niezbyt blisko”, a Panie i Łukasz Baruch takie szlagiery jak: „Over the Rainbow", „Kobieta z moich snów”.

 

Ponieważ koncert przyjęty został owacjami ze strony publiczności, nie mogło zabraknąć bisu. Artyści przygotowali na tę okazję utwór, który jest wspaniałą pointą – „Życie jest piękne”.

 

Partnerami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Rekreacji Miejska Biblioteka Publiczna, Fundacja Wygrajmy Razem, , Zespół Szkół Zawodowych Sztygarka, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Bank BZ WBK

 

Dziękujemy ARTYSTOM za  muzyczny dar. Zaśpiewali prosto z serca dla dąbrowskich dzieci.

 

Warto było odwiedzić w tym dniu odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, aby móc być świadkiem  tego wydarzenia, a niejako przy okazji wesprzeć  szczytny cel jakim jest pomoc dzieciom.