PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
2021222324 2526
27282930

Udostępnij:

Aktywni Kompetentni Zatrudnieni

Piątek, 24 kwietnia, 2015, #Aktualności

Fundacja Sustinae rozpoczyna realizację projektu aktywizacyjnego, współfinansowanego ze środków PFRON, dedykowanego osobom niepełnosprawnym pozostającym bez zatrudnienia.Projekt skierowany jest do 75 osób niepełnosprawnych, które spełniają następujące warunki:
- są nieaktywne zawodowo (ze statusem osoby bezrobotnej lub bez tego statusu),
- są osobami niepełnosprawnym z lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności,
- są pełnoletnie, zamieszkują teren jednego z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego,
- są gotowe i chętne do wejścia na rynek pracy.


Celem projektu jest wprowadzenie uczestników projektu na otwarty rynek pracy poprzez zintegrowane działania. Projekt zakłada cykl szkoleń z umiejętności psychologicznych i społecznych oraz warsztatów zawodowych, które przyczynią się do zmiany lub podniesienia kwalifikacji. Uczestnicy projektu otrzymają również konsultacje specjalistów, wsparcie doradców zawodowych oraz udział w płatnych stażach. W trakcie trwania projektu Fundacja Sustinae będzie w stałym kontakcie z pracodawcami i organizatorami staży, co pozwoli na bieżący monitoring zapotrzebowania na rynku oraz jednoczesną promocję uczestników projektu, jako wartościowego pracownika. Obejmiemy także całościową opieką uczestników projektu.


Etapy projektu:
1. Rekrutacja uczestników do projektu
2. Doradztwo zawodowe i przygotowanie Indywidualnych Planów Działania (IPD)
3. Poradnictwo specjalistyczne dla uczestników projektu i dostęp do specjalistów: prawnik, terapeuta i pracownik socjalny.
4. Udział wszystkich uczestników w warsztatach z kompetencji miękkich: komunikacja, motywacja, przedsiębiorczość.
5. Udział wszystkich uczestników w szkoleniach zawodowych prowadzonych dla trzech grup zawodowych:
- Back Office, m.in.: konsultant ds. rekrutacji, konsultant telefoniczny, fakturzysta,asystent, pracownik biura, zaopatrzeniowiec,
- Zawody kreatywne, m.in.: pracownik studia nagrań, asystent grafika, asystent dekoratora, konserwator sprzętu,
- Wsparcie HORECA, m.in. pracownik recepcji, kelner, pracownik gastronomii, pokojowa.
6. Po zakończonych szkoleniach udział w płatnych, czteromiesięcznych stażach na otwartym rynku pracy.Zapraszamy. tel kontaktowy: Tel. 743 171 580 lub 883 340 238Projekt „Aktywni, kompetentni, zatrudnieni – program kompleksowego wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy‘’ jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych