PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
202122 23242526
27282930

Udostępnij:

II Kongres Kobiet - relacja

Środa, 22 kwietnia, 2015, #Aktualności

18 kwietnia 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się II Kongres Kobiet Województwa Śląskiego. Uroczystego otwarcia dokonała Prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz i Prezydent Miasta Zbigniew Podraza, który objął Kongres patronatem honorowym.

 

To było wielkie święto kobiet, które przybyły do Dąbrowy Górniczej z całego województwa śląskiego. Impreza przebiegała pod hasłem „Kobiety mierzą wysoko”. Odbywały się: panele dyskusyjne, warsztaty, wystawy, wędrujący teatr, ogród rozmaitości, pokaz mody. Można było uzyskać porady, jak zadbać o zdrowie i urodę, kupić ciekawą biżuterię, odzież, kosmetyki, napić się fantastycznej kawy. W tym dniu wszystko było
o kobietach i dla kobiet.

 

Nie zabrakło również dyskusji o Seniorkach, ich problemach, funkcjonujących mitach i  stereotypach. „Seniorka XXI wieku - jaka ona jest” – na to pytanie starała się znaleźć odpowiedź Iwona Kiernożycka, prezeska Stowarzyszenia „Razem w Przyszłośc” z Dąbrowy Górniczej razem ze swoimi panelistkami: Alicją Kowalską, Barbarą Tometczak, Ewą Kulisz, Karoliną Liberka i Krystyną Męcik. 

 

Kongres zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście, między innymi prof. Małgorzata Fuszara, Joanna Mucha, Ilona Kanclerz i wielu innych.

 

Ogromne podziękowania należą się organizatorom, sponsorom, oraz wolontariuszom (z Klubu „Serducho” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej oraz członkowie Stowarzyszenia „Razem w „Przyszłośc” w Dąbrowie Górniczej i pracownicy Wyższej Szkoły Biznesu). Na zakończenie Kongresu nie mogło obyć się bez tradycyjnej degustacji fantastycznego tortu.

 

Organizatorki już dzisiaj myślą o organizacji przyszłorocznego Kongresu, na który zapraszają wszystkie kobiety.