PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20 212223242526
27282930

Udostępnij:

Dąbrowski Klub 80 Rowerów

Poniedziałek, 20 kwietnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Dąbrowski Klub 80 Rowerów jest częścią Ogólnopolskiego Klubu 80 Rowerów. Klub jest projektem Stowarzyszenia Travelling Inspiration. Dąbrowski oddział został powołany do życia przez Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni, którego nieoficjalną „maskotką” został Bóbr Dąbrowiak. Obok miejsca, gdzie przycupnął (fontanna przy Placu Wolności), będzie się zaczynać większość wycieczek rowerowych.

 

Jest to społeczność ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie rowerów. Organizuje rekreacyjne jednodniowe wycieczki rowerowe, gdzie z perspektywy rowerowego siodełka poznaje bliższe lub dalsze okolice Dąbrowy Górniczej. Stara się kręcić wspólnie 2-3 razy w miesiącu, głównie w weekendy. Oczywiście, większość z uczestników korzysta z roweru także na co dzień, traktując go jakoś środek lokomocji, czy sposób na utrzymanie formy.

 

Czasem są to też inne okazjonalne wypady dla całych rodzin, jak ODJAZDOWY BIBIOTEKARZ, który odbędzie się w ramach przedsięwzięcia Tydzień Bibliotek, które jest finansowane przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Organizatorami przedsięwzięcia są również: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, a partnerami Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.


Z drugiej strony organizowane są wymagające, wielokilometrowe  rajdy dla bardziej zaawansowanych, do których bez wątpienia należą:

PĘTLA TATRZAŃSKA (25 kwietnia) - 200 km asfaltu, ponad 3,5 km przewyższenia, momentami nachylenie sięgające 28 % (np. pod koniec pętli, na Gliczarowie), limit czasu – 10 h.

Z Dąbrowy Górniczej do Kielc (druga połowa maja) szlakami rowerowymi i turystycznymi pieszymi. Trasa ma liczyć około 100 mil (160 km). Jednocześnie, ma to być próba wyznaczenia trasy biegu ultramaratońskiego na 100 mil, który odbędzie się już wkrótce…

Pierwsza połowa czerwca stoi pod znakiem kilkudniowej wyprawy na wyspy Uznam i Rugię, a w lipcu planowane jest rowerowanie po Danii. Być może uda się zrealizować w sierpniu 2 dniowy „wyścig” nad Bałtyk oraz wrześniową wyprawę rowerową po Szkocji, z obowiązkową wizytą nad jeziorem Loch Ness.

 

Więcej informacji o Klubie:

http://klub.80rowerow.pl/strona-dabrowa/


„Jeździsz rowerem, uśmiechasz się więcej”