PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516 171819
20212223242526
27282930

Udostępnij:

Akademia Pokoleń powraca!

Czwartek, 16 kwietnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Po kilkumiesięcznej przerwie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej powraca Akademia Pokoleń z nowymi propozycjami interesujących spotkań i warsztatów! Wykład inauguracyjny już 21 kwietnia o godz. 17.00. Gościem będzie Dorota Sumińska. Organizatorem Akademii Pokoleń jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

Druga edycja międzypokoleniowego projektu kulturalno-edukacyjnego, realizowanego od kwietnia do października, skierowana będzie do przedstawicieli różnych grup wiekowych: dzieci i młodzieży, dorosłych oraz osób starszych. Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie mieszkańcom Dąbrowy Górniczej uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

 

Program projektu obejmie cykl działań kulturalno-animacyjnych, tj. warsztaty tematyczne, wykłady i wyjazdy, dzięki którym uczestnicy poszerzą swoje horyzonty, rozwiną umiejętności, a także zdobędą cenne doświadczenia. Ważnym celem zadania jest propagowanie idei uczenia się przez całe życie. Przygotowana oferta będzie sprzyjała tworzeniu skutecznych narzędzi budowania potencjału społecznego i intelektualnego lokalnej społeczności, przełamywaniu barier czy kształtowaniu międzypokoleniowych relacji.

 

Pierwsze spotkanie, inaugurujące Akademię Pokoleń, odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17.00 w dąbrowskiej Bibliotece Głównej. Gościem specjalnym będzie Dorota Sumińska – znana lekarka weterynarii i publicystka, która przeniesie publiczność w świat zwierzaków i egzotycznych podróży. Bohaterka spotkania opublikowała kilka książek dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi, prowadziła też programy telewizyjne (Zwierzowiec w TVP1 i część o zwierzętach w Między kuchnią a salonem w TVN) i radiowe (Zwierzenia na cztery łapy w I Programie Polskiego Radia oraz Wierzę w zwierzę na antenie Tok FM) na ten temat.

 

Wykłady organizowane w ramach projektu będą miały charakter otwarty (bez zgłoszeń uczestników), natomiast na warsztaty prowadzone będą zapisy telefoniczne (z limitem miejsc). Więcej szczegółów już wkrótce na www.biblioteka-dg.pl, akademia.biblioteka-dg.pl.

 

Organizatorem Akademii Pokoleń jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a głównym partnerem Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. W realizacji zadania pomagają również: Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Aktywna Dąbrowa, British School Ogólnopolska Szkoła Językowa Oddział Dąbrowa Górnicza, Niepubliczne Przedszkole Filip i Maja w Dąbrowie Górniczej. Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.