PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
1314 1516171819
20212223242526
27282930

Udostępnij:

Badanie III sektora - włącz się!

Wtorek, 14 kwietnia, 2015, #Aktualności

Stowarzyszanie Klon/Jawor rozpoczęło 7. edycję badania „Kondycja sektora organizacji pozarządowych w Polsce”. Weź udział w badaniu i pomóż lepiej poznać specyfikę, potrzeby i wyzwania stojące przed trzecim sektorem w Polsce! Do części organizacji dotrzemy osobiście, a do części przez Internet. Może wylosowaliśmy Twoją organizację? Sprawdź skrzynkę mailową lub poczekaj na wizytę ankietera.

 

"Kondycja sektora organizacji pozarządowych w Polsce" to najbardziej znane, niezależne badanie polskiego sektora pozarządowego, prowadzone przez Stowarzyszenie Klon/Jawor regularnie od 2002 roku. Badanie dostarcza podstawowych faktów o skali i specyfice działań organizacji pozarządowych: celach i sposobach działania organizacji, zasobach ludzkich i finansowych, współpracy z innymi organizacjami czy instytucjami, problemach i potrzebach itp.

 

Wyniki badania są wykorzystywane przez środowisko organizacji w działaniach służących poprawie sytuacji wszystkich stowarzyszeń i fundacji w Polsce, m.in. w kontaktach z administracją publiczną.

 

Raporty z poprzednich edycji badania są dostępne w internecie (aby przeczytać raporty z poprzedniego badania, kliknij tutaj lub tutaj).

 

Jak badanie wygląda w tym roku?

W ramach edycja badania „Kondycja sektora 2015” zostanie przebadanych 4000 losowo wybranych organizacji. Dzięki tak dużej skali badania będziemy mogli lepiej poznać polski trzeci sektor, jego zróżnicowanie regionalne i branżowe. Wyniki badania pozwolą organizacjom i instytucjom wspierającym dostosować działania do potrzeb i problemów organizacji pozarządowych.

 

W poprzednich edycjach badania do wylosowanych organizacji docieraliśmy za pośrednictwem współpracujących z nami ankieterów, którzy odwiedzali organizację osobiście. Tym razem do części wylosowanych organizacji dotrzemy przez internet.

 

Być może wylosowaliśmy Twoją organizację? Jeśli tak, otrzymasz od nas wiadomość e-mail wraz z linkiem do ankiety internetowej lub zgłosi do Ciebie ankieter z prośbą o spotkanie. Będziemy wdzięczni za wsparcie nas w tym badaniu i pomoc w zebraniu wiedzy na temat sytuacji sektora pozarządowego w Polsce.

 

Raport z badania opublikujemy pod koniec 2015 roku w portalu ngo.pl oraz na stronie Stowarzyszenia Klon/Jawor www.klon.org.pl.