PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
0607 0809101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Udostępnij:

Kolejne Walne za nami!

Wtorek, 7 kwietnia, 2015, #NGO, #Aktualności, #Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych

W dniu 19 marca 2015 r. w siedzibie Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości odbyło się kolejne posiedzenie Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych.

 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele DFOP: Stowarzyszenie Pszczelarzy w Dąbrowie Górniczej,  Stowarzyszenie CIVITAS, CEE „Ziemia i MY”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Bezradnych Życiowo „Linia”, Fundacja Godne Życie, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, TPDG, TPD,  PTTK, Stowarzyszenie NEURON,PTK, Stowarzyszenie Razem do Celu, Stowarzyszenie Zielone Zagłębie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi,ChSD, Stowarzyszenie Kobieta Liderem Świata, Stowarzyszenie Dar Serca, Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog, Stowarzyszenie „SOMA”, Speleoklub Dąbrowa Górnicza, Fundacja Wygrajmy razem, OSP Tucznawa, Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa, Spółdzielni Socjalnej Reakcja, Stowarzyszenia Pozytywnie Zakręceni, Stowarzyszenia Razem w Przyszłość oraz przedstawiciele Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej: Piotr Drygała i Magdalena Mike.

 

Posiedzenie otworzył Bogdan Zandecki, przedstawił zebranym zarówno protokół z poprzedniego spotkania z dnia 14 października 2015r., jak i program posiedzenia DFOP. Następnie Magdalena Mike przedstawiła członkom Forum informacje dotyczące dotacji na rok 2015. Dokonując prezentacji zwróciła uwagę, iż nie wszystkie konkursy zostały jeszcze zakończone – trwa m.in. konkurs w obszarze przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego, rewitalizacji i rozwoju miasta, kultury i sztuki, ochrony i promocji zdrowia oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, planowane są  także kolejne konkursy w obszarze upowszechniania wiedzy i umiejętności na rzecz obronności oraz ratownictwa i ochrony ludności. Ponadto poinformowała o stanie prac nad sprawozdaniem z „Programu współpracy Gminy Dąbrowa Górnicza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014” oraz przedstawiła procedurę wyborczą do RPP i prezydium DFOP. Omówiła również zmiany i aktualną ofertę Inkubatora.

 

Zgodnie z przyjętym programem zebrani zostali poinformowani odnośnie przygotowywanej sesji wyjazdowej Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych oraz organizacji Festiwalu Ludzi Aktywnych w 2015 r.

 

W ostatnim punkcie spotkania nastąpiło omówienie prac ciał opiniodawczo – doradczych, komisji i zespołów powoływanych przez samorząd i inne instytucje, w których członkami są przedstawiciele organizacji pozarządowych.