PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
2324252627 2829
3031

Udostępnij:

Zagłębiowski Festiwal Sztuki Art Passion

Piątek, 27 marca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

II Międzynarodowy Zagłębiowski Festiwal Sztuki Art Passion zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy mają ogrom pracy. Dzieła napływają pocztą i przywożone są osobiście przez artystów z całej Polski i z zagranicy. W siedzibie Stowarzyszenia piętrzą się paczki i pudła. Ciągle jednak czekają na więcej. Przypominamy, że prace można dostarczać do 31 marca, decyduje data stempla pocztowego.

 

Art Passion Festival adresowany jest do wszystkich twórców z kraju i zagranicy. Ma charakter otwarty, a tematyka prac jest dowolna. Artyści prezentują swoje dzieła w czterech kategoriach sztuki: malarstwo, fotografia artystyczna, rzeźba i haft artystyczny. Artyści, biorący udział w festiwalu, to ludzie w różnym wieku, od studentów do emerytów, zajmujący się różnymi gałęziami sztuk plastycznych. Tym, co ich łączy, jest głębokie zaangażowanie emocjonalne do działalności artystycznej.

 

Uroczyste  otwarcie Festiwalu odbędzie się 21 maja 2015 r.  o godzinie 10.00 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i towarzyszyć mu będzie Dzień Zagłębiowski, który uświetnią występy regionalnych zespołów artystycznych, dzieci i młodzieży z zagłębiowskich szkół muzycznych oraz orkiestry dętej.

 

Od lipca 2015 r. prace oglądać będzie można w czterech zagłębiowskich muzeach:  Muzeum w Sosnowcu, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Muzeum „Saturn” w Czeladzi.

 

Wystawy będą trwały do 30 sierpnia 2015 r. i zakończą się finisażami.

 

Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego jest działającą ponad ćwierć wieku lokalną organizacją non-profit. Liczy  obecnie ponad 80 członków.  Są to malarze, literaci, poeci, fotograficy, hafciarki, rzeźbiarze oraz muzycy i wokaliści. Członkowie stowarzyszenia tworzą dzieła w swoich dziedzinach sztuki, które można oglądać na wystawach zbiorowych i indywidualnych, na których również występują muzycy i wokaliści, a literaci i poeci prezentują swoją twórczość. Stowarzyszenie organizuje plenery i warsztaty artystyczne dla swoich członków. Zajmuje się działalnością charytatywną. Członkowie pracują jako wolontariusze przy organizacji imprez miejskich. Organizują warsztaty artystycznych i literackie w szkołach i przedszkolach.

 

Dodatkowo wydany zostanie katalog festiwalowy Art Passion Festival 2015.