PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526 272829
3031

Udostępnij:

Konkurs "Dyplom z marzeń"

Czwartek, 26 marca, 2015, #Aktualności

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Dyplom z marzeń”, adresowanego do pozarządowych organizacji lokalnych i grup nieformalnych, o udział w Programie Stypendiów Pomostowych. Jeśli chcesz wspierać najzdolniejszych maturzystów ze wsi oraz małych miast i spełnić ich marzenia o studiowaniu, zgłoś się do konkursu! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 kwietnia 2015 roku.

 

Konkurs adresowany jest do organizacji lokalnych, które chciałyby dołączyć do koalicji partnerów uczestniczących w Programie Stypendiów Pomostowych i które prowadzą już programy stypendialne dla swoich społeczności lokalnych lub są gotowe wkrótce takie uruchomić.

 

Uczestnicząc w Programie, organizacja pozarządowa daje swoim podopiecznym niepowtarzalną szansę zaistnienia w systemie stypendialnym, w ramach którego młodzi ludzie mogą otrzymać stypendium na I rok studiów w wysokości 5.000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 złotych, a także wsparcie finansowe podczas dalszej edukacji akademickiej.

 

Konkurs adresowany jest do organizacji, które będą uczestniczyć w Programie Stypendiów Pomostowych po raz pierwszy. Warunkiem udziału w Programie jest zgromadzenie 25% kosztu stypendium na I rok studiów, przy czym organizacje zlokalizowane na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców mogą się ubiegać o dodatkowe dofinansowanie w wysokości 20% kosztu stypendium z Fundacji Wspomagania Wsi - wkład finansowy organizacji wynosi wówczas tylko 5%.

 

Konkurs realizowany jest w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, rozbudowanego systemu stypendialnego, wspierającego zdolnych i ambitnych młodych ludzi z małych miast i wsi, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Stypendyści pomostowi osiągający bardzo dobre wyniki w nauce po I roku studiów mogą ubiegać się o stypendia na II rok i kolejne lata studiów, stypendia na studia zagraniczne, stypendia doktoranckie, a nawet staże za granicą oraz stypendia językowe.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ KONKURSU DYPLOM Z MARZEŃ 2015 ORAZ JEGO ZASADAMI.

 

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Wspomagania Wsi i Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.

Konkursem i całym Programem Stypendiów Pomostowych zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 kwietnia 2015 roku.

 

Więcej informacji o Stypendiach Pomostowych i Konkursie: www.stypendia-pomostowe.pl

 

Organizacje już uczestniczące w Programie dostaną zaproszenie do udziału w nowej edycji Programu w najbliższych dniach.