PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425 26272829
3031

Udostępnij:

Pochwal się współpracą

Środa, 25 marca, 2015, #Aktualności

Do 31 kwietnia można zgłaszać przykłady najlepszych partnerstw między administracją publiczną a ekonomią społeczną do konkursu REVES Excellence Award 2015.

 

Co dwa lata międzynarodowa sieć REVES działająca na rzecz rozwoju lokalnego i ekonomii społecznej organizuje konkurs promujący międzysektorową współpracę. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 60 partnerstw z całej Europy.

 

Celem konkursu jest znalezienie i wyróżnienie najlepiej działających partnerstw między władzą publiczną a sektorem ekonomii społecznej. Szczególne znaczenie organizatorzy przywiązują do obszarów rozwoju lokalnego polityki społecznej (w tym m.in. walce z ubóstwem, bezdomnością i dyskryminacją), zrównoważonym rozwojem społecznym.

 

Premiowane partnerstwa powinny opierać się o mierzalne i replikowalne społeczne innowacje, które zakładają udział obywateli w ich budowaniu i realizacji. Innowacje powinny dotyczyć:

  • współtworzenia modeli rozwoju lokalnego
  • współtworzenie programów mających na celu wdrażanie europejskich polityk spójności
  • współtworzenie narzędzi finansowych dla wspierania rozwoju lokalnego
  • współtworzenie polityk wspierających osoby młode
  • wspierania aktywnych postaw obywatelskich na rzecz walki z dyskryminacją, rasizmem i homofobią

 

Wyróżnienia w odrębnej kategorii zostaną przyznane również nowo powstałym partnerstwom, których działalność zostanie podsumowana w 2016 roku specjalnie przygotowanym raportem.

 

Wszystkie zgłoszone do konkursu partnerstwa zostaną przedstawione w formie publikacji elektronicznej oraz zostaną zaprezentowane Parlamentowi Europejskiemu. Trzy najlepsze przykłady otrzymają nagrodę REVESEXCELLENCE2015. Dodatkowo, otrzymają one status obserwatora w sieci REVES na okres sześciu miesięcy.

 

REVES – Europejska Sieć Miast i Regionów na rzecz Ekonomii Społecznej – od 1996 roku pracuje na rzecz rozwoju i wzmocnienia partnerstw między sektorem ekonomii społecznej i sektorem publicznym, widząc w tym istotny sposób na podniesienie jakości życia wszystkich obywateli, walkę z dyskryminacją i wykluczeniem społecznym oraz sposób na zwiększenie społecznej odpowiedzialności wszystkich uczestników życia społeczno-gospodarczego. Philippe Chesneau, współprzewodniczący REVES, powiedział przy okazji konkursu: Solidarność i demokracja oraz współpraca i ekonomia społeczna to wartości kluczowe do tego, aby wyjść z kryzysu. Partnerstwa między administracją i przedsiębiorcami pozwalają wcielić te wartości w życie, przełamać bariery i wesprzeć rozwój.

 

Do konkursu partnerstwa mogą być zgłaszane zarówno przez przedstawicieli administracji, jak i organizacje z sektora ekonomii społecznej. Zgłoszenia można dokonać poprzez prosty formularz na stronie internetowej konkursu. Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2015. Powodzenia!