PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
2324 2526272829
3031

Udostępnij:

Masz głos - masz wybór

Wtorek, 24 marca, 2015, #Aktualności

Fundacja im. Stefana Batorego po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji Masz Głos, Masz Wybór. Do akcji zaprasza organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, biblioteki, szkoły, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi. Zachęca do wspólnych działań na rzecz swoich lokalnych społeczności.Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy. W ramach akcji przypomina, że mieszkańcy mają głos, nie tyko podczas wyborów. Pokazuje, jakimi sposobami mogą wpływać na decyzje władz i razem z nimi kształtować najbliższe otoczenie. Pomaga mieszkańcom pozostać w bliskim kontakcie z władzami, prowadzić dialog i reagować na potrzeby obywateli. Proponuje sposoby wprowadzenia zmian. Podczas szkoleń pokazują jak angażować społeczność lokalną i wspólnie realizować przyjęte zadania oraz podtrzymywać zaangażowanie.Fundacja im. Stefana Batorego daje siłę przebicia, wsparcie merytoryczne, pomoc prawną i energię!  W ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór pomaga uczestnikom zrealizować pomysły na zmianę swoich miejscowości. Pomaga wprowadzić budżet obywatelski i przeznaczyć go na projekty naprawdę przydatne lokalnej społeczności. Podpowiada, jak zrealizować inicjatywę lokalną dzięki swojej pracy lub środkom pozyskanym od gminy. Wspólnie dba o nasze otoczenie – parki, place zabaw, boiska. Zmienia na lepsze biblioteki, domy kultury i ośrodki sportu.W tym roku przygotowali dla Państwa 5 ścieżek działania:
Budżet obywatelski
Dostępni samorządowcy
Inicjatywa lokalna
Lepsze instytucje
Przestrzeń dla ludziAby przystąpić do akcji należy odwiedzić stronę internetową www.maszglos.pl, zarejestrować się do 12 kwietnia i wybrać ścieżkę działania. Koordynatorzy skontaktują się z uczestnikami i pomogą rozpocząć akcję.Co daje udział w akcji?
•    Okazję do zmiany swojej gminy na lepsze.
•    Szansę na poznanie ludzi z całej Polski, którzy działają na rzecz swoich miejscowości.
•    Możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, na których można poznać swoje prawa, uzyskać wiedzę, jak zmieniać okolicę i jak nagłaśniać działania.
•    Wsparcie od ekspertów, w tym specjalistów od prawa i kontaktów z mediami.
•    Ciągły kontakt z doświadczonym koordynatorem lub koordynatorką, którzy będą wspierają uczestników w codziennej pracy i kontaktach z urzędami.
•    Możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł.
•    Prawo do używania loga akcji Masz Głos, Masz Wybór.
•    Szansę na otrzymanie nagrody Super Samorząd, którą wręczamy co roku za najskuteczniejsze działania.Gdzie uzyskać więcej informacji?
Zapraszamy na stronę internetową http://www.maszglos.pl/personal/materialy-promocyjne-2/, gdzie znajdą Państwo film animowany oraz spoty radiowe nt akcji, a także wiele ciekawych materiałów dotyczących współpracy z mieszkańcami i władzami lokalnymi. Zachęcamy także do zapoznania się z przykładami udanych działań z lat poprzednich: http://www.maszglos.pl/o-nas/historie-sukcesu/Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Uczestnicy mają szansę wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Eksperci będą również wspierać uczestników na co dzień poprzez e-mail i telefoniczne porady, a nawet wizyty w gminach.