PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
0910111213 1415
16171819202122
23242526272829
3031

Udostępnij:

Zaczytania Dąbrowa

Piątek, 13 marca, 2015, #NGO, #Aktualności, #Inicjatywy dąbrowskich organizacji

Rok 2015 Rokiem Promocji Czytelnictwa. Rozglądajcie się uważnie dookoła i nadstawiajcie uszu, gdyż niebawem wystartuje całoroczna kampania popularyzująca czytelnictwo, zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej!

 

„Zaczytana Dąbrowa” to przedsięwzięcie, na które składać się będzie szereg działań promujących literaturę i postawy czytelnicze.

 

W programie znajdą się zarówno ogólnopolskie akcje czytelnicze („Cała Polska czyta dzieciom”, „Tydzień Bibliotek”), jak również spektakularne imprezy miejskie skierowane do masowego odbiorcy, konkursy literackie, spotkania autorskie, wystawy i warsztaty tematyczne organizowane w strategicznych punktach naszego miasta.

 

Projekt ma na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz rozbudzanie potrzeb i nawyków czytelniczych, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i rodzin, a także wdrażanie do poszanowania książki i regularnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

 

Działania organizowane w ramach przedsięwzięcia mają przyczynić się do kreowania wizerunku biblioteki jako instytucji przyjaznej, nowoczesnej, oferującej różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu i uczestnictwa w kulturze.

 

Akcja będzie także pretekstem do udziału w spotkaniach ze znanymi i cenionymi osobistościami, autorami książek oraz lokalnymi twórcami, którzy efektywnie będą promowali ideę czytania wśród szerokiego odbiorcy.

 

Patronat honorowy nad akcją objęli: Zbigniew Podraza - Prezydent Dąbrowy Górniczej, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka Śląska, Polski Związek Bibliotek, Beata Małecka-Libera - Poseł na Sejm RP.